1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınların izdihamı!
Kadınların izdihamı!

Kadınların izdihamı!

İl Valiliğince 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen konferansa katılan İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, çözüm sürecine değinirken, onu izlemeye gelen kadınlar izdihama yol açtı.

A+A-

Dicle Üniversitesi (DÜ) İlahiyat Fakültesi Hadis Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Türkiye coğrafyasında yaşayan herkes birbirini kucaklamaya hazır. Bir takım sıkıntıları aşarsa inanıyorum ki dünyanın 20-30 yıl sonra en büyük gücü Türkiye olacak" dedi.
 
Prof. Dr. Hatipoğlu, Diyarbakır Valiliği'nce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla DÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferansa katılmak üzere geldiği Diyarbakır'da yaptığı açıklamada, Türkiye'nin daha güzel günler hak ettiğini, dünyadaki tüm Müslümanların gözünün ülkemizde olduğunu söyledi.
 
ÇÖZÜM SÜRECİNİ YORUMLADI
 
Prof. Dr. Hatipoğlu, gözü müspet anlamda Türkiye'de olanları ümitlendirmek, gözü menfi anlamda Türkiye'de olanların da hayal kırıklığına uğratılması gerektiğine dikkati çekerek, "Birkaç gün önce Makedonya ve Kosova'yı ziyaret ettim. Tüm dünyanın gözü aslında ülkemizde. Oradaki tüm Müslüman kardeşlerimiz, Osmanlı'nın oradaki evlatları buraya bakıyor. Türkiye coğrafyasında yaşayan herkes birbirini kucaklamaya hazır. Bir takım sıkıntıları aşarsa inanıyorum ki dünyanın 20-30 yıl sonra en büyük gücü Türkiye olacak. Buna katkıda bulunmamız gerekir. Kimi bu süreçte yazarak, çizerek, kimi yaraları sararak, kimi dua ederek vatanın bu güzel beraberliğini hiç zedeletmeden yapılması gereken ne varsa yapmalıdır" dedi.
 
KADINLAR İZDİHAM YARATTI

 
"Kadınlar, çocuklarına Allah'ı, peygamberi, kitabı, merhameti ve affedicilik gibi duyguları öğretebilirse zaten içimizi yakan olayların hiçbiri olmayacaktır" diyen Hatipoğlu, dünyanın paylaşılabilir olduğunu belirtti.

Öte yandan, Prof. Dr. Hatipoğlu'nun konferans vereceği bin 500 kişilik salona 2 bin 500 kadın gelince izdiham yaşandı. Hatipoğlu kadınlara, İslamiyette kadının ve annelerin önemi konusunda bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT