1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlara yönelik muhasebe kursu
Kadınlara yönelik muhasebe kursu

Kadınlara yönelik muhasebe kursu

Kayapınar Belediyesi Kadın Müdürlüğü Ekonomi Birimi kadınların meslek edinmeleri için kadınlara yönelik muhasebe kursları açtı.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Kadın Müdürlüğü Ekonomi Birimi kadınların meslek edinmesi amacıyla muhasebe kursları açtı. Üç ay sürecek kurslara ilk etapta 15 kadın kurs başvurusu yaptı.  Ekin Ceren Kadın Merkezinde verilen kurslar sonucu başarılı olacak kadınların iş bulmaları için belediye katkı ve yardımlarını sürdürecek.
 
Konu hakkında açıklama yapan Kayapınar Belediyesi Kadın Müdürlüğü Ekonomi Birimi sorumlusu Eylem Akıncılar, kadınların yaşadığı istihdam sorunları nedeniyle işsiz kadın oranının yükseldiğine belirti. Akıncılar,  “Bu yapısal bir sorun. Kısa vade de çözümü güç. Ancak küçük bazı adımlar atılarak, var olan olanaklar dâhilin de, kadın işsizlik oranı azaltılmaya çalışılabilir. Ekonomi birimi olarak amacımız kadın işsizlik oranının azaltılması. 3 aylık muhasebe eğitimi programına katılan kadınlara birinci ay temel muhasebe bilgileri verilecek. İkinci ve üçüncü aylarında ise muhasebeciler tarafından en çok kullanılan programların gösterilecek. Üç aylık eğitimin programına katılan kadınların, eğitimin sonunda edindikleri pratik deneyimle, iş bulma arayışlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla muhasebe alanında işçiye ihtiyacı olan işverenlerle görüşüp katılımcıların işe alınmaları noktasında yardımcı olacağız” şeklinde konutu.

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT