1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlara yönelik eğitim başlıyor
Kadınlara yönelik eğitim başlıyor

Kadınlara yönelik eğitim başlıyor

Kadın girişimcilerin bilgi birikimini ve vizyonunu geliştirmek amacıyla tasarlanan ücretsiz eğitim programının Diyarbakır etabı, 25 Nisan-5 Haziran 2014 tarihleri arasında başlayacak.

A+A-

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından; müşteri ilişkileri, hukuk, finans ve insan kaynakları gibi alanlarda kadınlara verilecek olan ücretsiz eğitim programına kayıt ve mülakatları Diyarbakır Ticaret Borsasın'da başladı.   Bogaziçi Üniversitesi, Garanti Bankası, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun desteğiyle düzenlenecek olan eğitim programı, 25 Nisan-5 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin konuşan, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin, eğitimi başarıyla bitiren kadın girişimcilere BÜYEM tarafından sertifika verileceğini söyledi. Keskin, eğitimlerle, kadın girişimcilerin işletmelerinin sürdürülebilirliği için ihtiyaç duyduğu donanımı oluşturmak ve vizyonlarını genişletmeyi amaçladıklarını kaydetti.

'Her zaman destek oluyoruz'

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal ise, “Söz konusu eğitim programı ile ekonominin itici gücü olan iş sahibi kadınların girişimci ruhunu ortaya çıkartarak, işlerini büyütmeleri ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilir düzeye gelmeleri hedefleniyor. Kadınlarımızın iş hayatına katılımını hızlandırmayı ve varlığını daha da güçlendirmeyi hedefleyen bu tür projeleri her zaman destek oluyoruz” dedi.

TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk de, katılım sayısının sınırlı olduğu projenin bir fırsat olduğunu belirterek, herkesin bu fırsattan faydalanması gerektiğini vurguladı. DOGÜNKAD Başkanı Nevin İl ise, projenin Diyarbakır'daki yaşayan girişimci iş kadınlar ı için önemli ve sevindirici olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT