1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlara iş garantili Bilgisayar kursu
Kadınlara iş garantili Bilgisayar kursu

Kadınlara iş garantili Bilgisayar kursu

Bağlar Belediyesi Eğitim Destek Evi'nde 14 Yaş üzeri kadınlara İstihdam garantili Bilgisayar kursu başladı. Kursa 23 öğrenci başvurdu.

A+A-

Eğitim Destek Evi'nde aynı zamanda çocuklar için beyin mücadelesinin en çok verildiği satranç kursu da başladı.  Bağlar Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Eğitim Destek Evi'nde kadınlara istihdam garantili Bilgisayar kursu veriliyor.

3 ay sürecek olan Bilgisayar kursuna 14 yaş üzeri 23 kadın başvurdu.  Her yıl yüzlerce kişiye başta Kürtçe olmak üzere Resim Fotoğraf, Toplumsal Cinsiyet, Ekoloji dersleri veren Eğitim Destek evi bu yıl Lise ve Üniversite mezunu kadınlar için iş güvenliği bilgisayar kursu dersi de veriliyor. Bunun yanı sıra Eğitim Destek Evi'nde 9-14 yaş arası çocuklar için de beyin mücadelesinin en çok verildiği spor dallarından biri olan Satranç kursu da başladı. 6 ay sürecek olan kursa 24 öğrenci katılıyor. Bölgesel satranç turnuvalarında 2 tane şampiyonlukları bulunan Eğitim Destek Evi'nde satranç gören çocuklar Büyükşehir Belediyesi Satranç kulübünde yer alacak. 

HABERE YORUM KAT