1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlar yemekte buluştu
Kadınlar yemekte buluştu

Kadınlar yemekte buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Birimi organizasyonuyla belediye çalışanı kadınlar yemekte buluştu. Yemekte konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, “Kadın dayanışmasıyla gerçekleştiremeyeceğimiz, başaramayacağımız hiçbir zorluk yok

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kadın çalışanları yemekte bir araya geldi.Ekin Ceren Parkı'nda verilen yemeğe Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı ile kadın kurumları temsilcileri ve belediye çalışanı kadınlar katıldı. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitiren kadınlar için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan etkinlikte kadınlara kitap hediye edildi. 

Programın sunuculuğunu yapan Serpil Kıyar, Kadın Birimi'nin çalışan kadınların kendileri için özel zaman yaratması konusunda ön açıcı çalışmalarından söz etti. Kıyar, “İçimizdeki gizli yetenekleri dışarıya çıkartmak gibi bir çok hedefimiz oldu. Hayata, topluma ve insanlığa karşı net bir duruşumuz oldu. Kadın biriminin açılmasıyla birlikte kendimizi sanat, spor, felsefe ve edebiyat çalışmalarının içerisinde buluverdik” diye konuştu.

KADIN DAYANIŞMASI BAŞARIYI GETİRİR'

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, bu buluşmanın Kadın Birimi'nin çabalarıyla gerçekleştiğini söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti. “Kadın dayanışmasıyla gerçekleştiremeyeceğimiz, başaramayacağımız hiçbir zorluk yoktur” diyen İpek, “Dolayısıyla önemli olan bu dayanışmayı her alanda gerçekleştirip, toplumsal duyarlılığı geliştirebilmektir” şeklinde konuştu. Özellikle kadına özgü etkinliklerde daha fazla katılımın sağlanması gerektiğine dikkat çeken İpek, “Biz kadınlar toplumsal duyarlılığı yaratma konusunda öncülük etmeliyiz” dedi.

KADIN TEMALI ÖYKÜ YARIŞMASI

İpek, daha sonra Kadın Birimi'nin çalışmaları çerçevesinde düzenlenen “kadın” temalı öykü yarışmasında dereceye giren ilk üç kişiye ödüllerini vererek, kutladı.


Konuşmaların ardından sahneye Rezan Güldiken'in eğitmenliğinde erbane kursu alan kadınlar çıktı. Yöresel kıyafetleriyle erbane çalarak, Kürtçe şarkılar söyleyen kadınlar geceye renk kattı. Erbane grubu bu eğitime öncülük eden Kadın Birimi Yürütücüsü Müzeyyen Anık Aydın'a teşekkürlerini bildirdi. Gece, müzik grubunun söylediği şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla devam etti.

HABERE YORUM KAT