1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlar ürünlerini sergiledi
Kadınlar ürünlerini sergiledi

Kadınlar ürünlerini sergiledi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur Belediyesi'ne bağlı Kadın Destek Merkezi'nde (KADEM) çalışan kadınlar yaptıkları ürünleri açılan kermesle satışa sundu.

A+A-

Kadın istihdamını artırmak için Diyarbakır Kadın Destek Merkezi'nin bünyesinde çalışan kadınlar, açılan kermeste ürünlerini görücüye çıkardı. Kadınların kermes yoluyla sanatlarını icra edip üretime katkı sunduklarını belirten Diyarbakır'ın Sur Belediyesi Eşbaşkanı Fatma Şık Barut, kadınları KADEM yoluyla istihdam ettiklerini söyledi. 

Barut, "Bu emeğin ürünlerini bugün bu ortamda görebiliyoruz. Çok güzel şeyler yaptıklarını da görebiliyoruz şuan burada. Şuan bu çalışma birkaç kadınla sınırlıdır ama biz bunu genişletmeyi düşünüyoruz. Şuan istihdam edilen kadınlar var, üretime katılan kadınlarımız var, ama bu artacak böyle kalmayacak. Gördüğünüz gibi kermesimiz bayağı zengin ve daha da zenginleşecektir. Bunun biraz daha yayılması gerekiyor. Biz de bunun için çalışmalarımızı yürütmekteyiz'' dedi.

Öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla kermesin açıldığını dile getiren KADEM çalışanı Tülay Deniz ise kermesteki ürünlerin KADEM'e ait atölyelerde yapıldığını söyledi.

Kermesin yılda bir kez yapıldığını aktaran Deniz, "Bunların gelirlerinin tamamı öğrencilere aktarılıyor. KADEM'in beş yıllık bir geçmişi var. KADEM'den hem psikolojik danışmanlık alıyoruz, hem de ekonomi alanında projelerimizi yapıyoruz'' şeklinde konuştu.

Kermesin bir gün süreyle halka açık olacağı belirtildi.


(EMA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT