1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlar toplumu dönüştüren ve istikamet verenlerdir
Kadınlar toplumu dönüştüren ve istikamet verenlerdir

Kadınlar toplumu dönüştüren ve istikamet verenlerdir

DİYARBAKIR - Diyarbakır Girişimci İş Kadınları Derneği (DİGİKAD) Başkanı Gülşen Duran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-
DİGİKAD Başkanı ve AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Gülşen Duran, mesajında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, kadının yeryüzündeki varlığının değeri, etkisi, enerjisinin hayatın her alanına sızdığını ve her çatlaktan yeni yaşamlar doğurduğunu söyledi.
 
Kadının, tüm evreni kucaklamaya yetecek sevgi ve merhameti, dünyayı daha yaşanabilir kıldığını belirten Duran, eşitliği yaşam felsefesi edinmiş insanların, kadınların hem toplumun hem de ailenin temeli olduğunu bildiğini söyledi. Kadınların anne, eş ve evlat olarak toplumu dönüştüren ve istikamet verenler olduğunu belirten Duran, “Eğer kadın mutluysa toplum da mutludur, kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler.
 
Tüm bunlarla beraber, kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız. Bizim medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır. Peygamber Efendimiz, 'Cennet anaların ayağının altındadır' buyurmuştur. Ülkemizin ve dünya üzerindeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi.
 
(AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT