1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlar özgürlüğe pedal çeviriyor
Kadınlar özgürlüğe pedal çeviriyor

Kadınlar özgürlüğe pedal çeviriyor

Sur Belediyesi Kadın Politikaları Şube Müdürlüğü, Sur Belediyesi'nin kadın çalışanlarına yönelik bisiklet kursu vermeye başladı.

A+A-
Meclis Üyesi Müjgan Ekin, “Bu tarz sportif faaliyetlerle kadının özgür enerjisi ile buluşmasını hedefliyoruz” dedi.
 
Ekolojik yaşama katkı sunmak ve sağlıklı bir yaşam sunmak adına Sur Belediyesi, kadın çalışanlarına bisiklet kursu vermeye başladı. Yeni yaşamı sporla ören kadınlar, bu tür sportif faaliyetlerden büyük heyecan duyduklarını ve çalışma alanlarında kendilerine pozitif bir enerji verdiğini ifade ettiler. Kadın Politikaları Şubesi Müdür Vekili Leyla Sime Durmaz, bisiklet kursunun kadın arkadaşlarla yarattığı heyecanın bizleri motive ettiğini ve benzer sportif faaliyetlere kadın çalışanlarla devam edeceklerini ifade etti. Sime Durmaz, “Kursumuzun bir başka farklığı ise kursu veren arkadaşımız da bizlerin çalışma arkadaşı. Bu durum bizleri daha da mutlu ediyor” dedi.
 
 
Kursu veren Rojin Oğurlu, bu çalışmada yer aldığı için mutlu olduğunu ve bu tarz gönüllü faaliyetlerde her zaman yer alacağını söyledi. Sur Belediyesi Kadın Komisyonu adına konuşan Meclis Üyesi Müjgan Ekin de, kadının doğasının zaten akışkan ve hareketli olduğunu belirtti. Ekin, “Fakat modernist yaşam bu enerjiyi tıpkı içinde yaşadığımız beton bloklar gibi katılaştırmıştır. Bu tarz sportif faaliyetlerle kadının özgür enerjisi ile buluşmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT