1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlar için Mevlit okutuldu
Kadınlar için Mevlit okutuldu

Kadınlar için Mevlit okutuldu

Kadın şiddetine ve yaşanan ölümlere dikkat çekmek için Diyarbakır Ulu Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

A+A-
Burada açıklama yapan AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen, kadına yönelik şiddetin son bulmasında ailelere önemli görevler düştüğünü vurguladı.
 
AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları tarafından şiddete maruz kalan ve uğradıkları şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınlar için Diyarbakır Ulu Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.
 
Düzenledikleri Mevlit programı hakkında bilgiler aktaran AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen, AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarının kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için kadına yönelik şiddetle bizde varız sloganı ile  81 ilde  bir imza kampanyası başlattıklarını söyledi.
 
Evsen, AK Parti Kadın Kolları olarak son zamanlarda giderek artan kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin son bulması adına ülkemizde maddi ve manevi bir takım adımların atılması gerektiğinin bilincinde olarak Diyarbakır Ulu Camiinde mevlit okuttuklarını söyledi.
 
Sorumluluktan kaçamayız
 
Evsen,  insanım diyen birinin kadına şiddeti asla tasvip etmeyeceğini belirterek, “Kadına yönelik şiddetin son bulması için üzerine düşen sorumluluklarından kaçamayız. Bu konuda kadın ve erkeklere ciddi görevler düşmektedir. Özellikle annelerin çocuklarına kadına yönelik şiddetin asla tasvip edilmeyecek bir kötülük olduğunu tembihlemesi insanlarla empati kurmasının gerekliğinin önemini kavratması ve ona insan sevgisini aşılaması yarınlarımızı garanti altına alabilir.
 
Ayrıca ben Müslüman'ım diyen bir kişinin kadının toplumsal hayattaki rolünün Cahiliye'den Asr-ı saadette nasıl değiştiğini iyi görüp tahlil etmesi gerekir. Yüce dinimiz İslam erkeği kadına şiddet uygulamaktan men eder bütün insanlığa kadına şiddetin bir insanlık suçu olduğunu hatırlatır. Başta Mersin Tarsus ta vahşice hayatını kaybeden Özgecan Aslan olmak üzere bu sefil şiddet sonucu yaşamını yitiren bütün kadınlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet yakınlarına sabır ve metanet diliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT