1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kadınlar Günü anısına ağaç diktiler
Kadınlar Günü anısına ağaç diktiler

Kadınlar Günü anısına ağaç diktiler

Sağlık Sen Diyarbakır Şubesi üyeleri, 8 Mart Kadınlar Günü anısına Ergani Devlet Hastanesi bahçesinde fidan dikti.

A+A-

Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu,sorun çözücü makamlardaki insanların kadınlara karşı iki yüzlü davrandığını söyledi. Ensarioğlu,” Bir yanda kadını yücelterek toprak ana ,kadın ana,cennet anaların ayağının altında deriz.Diğer yanda bildiğimizi okumaya devam ederiz. Bu anlayış yüzünden kadın hak ettiği değeri göremiyor.” dedi.

FIRAT AVCIL

DİYARBAKIR- Sağlık Sen Diyarbakır Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Ergani'de ağaç dikti. Ergani Devlet Hastanesi bahçesindeki ağaç dikme törenine sendikanın Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu,Ergani Devlet Hastanesi yöneticisi Uz. Dr. Mikail Yetmiş,İdari ve Mali İşler Müdürü Abbas Çelik,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şükran Duymuş ve hastane çalışanları katıldı.Hastanenin bahçesine 250 fidan dikildi.

Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı   Nurhak Ensarioğlu,herkesin kadına şiddeti ve ayrımcılığı eleştirdiğini ancak bunun önüne geçme konusunda duyarsız kaldığını söyledi.
                                                 
'AYRIMCILIĞA HEP BERABER KARŞI ÇIKMALIYIZ'

Ensarioğlu,”Ne yazık ki iki yüzlü insanların var olduğu bir dünyada yaşıyoruz .Bir yanda kadını yücelterek toprak ana ,kadın ana,cennet anaların ayağının altında deriz.Diğer yandan bildiğimizi okumaya devam ederiz.Türkiye'de kadınların yoğun bir şekilde şiddete maruz kaldığı ve şiddetin çoğunlukla kadına eşi,erkek arkadaşı veya diğer aile bireyleri tarafından uygulandığı bir ülkedir. Türkiye'de sağlık bir nesillerin yetişmesini istiyorsak kadına şiddet ve ayrımcılığı engellemeliyiz. Çağdaş ve demokratik bir ülke ancak bu şekilde olabilir.” dedi.

HABERE YORUM KAT