1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadınlar aşure etikliğinde bir araya geldi
Kadınlar aşure etikliğinde bir araya geldi

Kadınlar aşure etikliğinde bir araya geldi

Ziya Gökalp Mahallesi'nde bulunan KADEM'de aşure etkinliği düzenlendi.

A+A-
Çok sayıda yurttaşın katıldığı etkinliğe Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kurumları, KADEM Hocaları ile kursiyerleri katıldı.
 
Hz. Hüseyin ve Hz. Hasan'ın Kerbela'da katledilmesinin yıldönümü nedeniyle Sur Belediyesi Kadın Destek Merkezi (KADEM) tarafından Ziya Gökalp Mahallesi'nde bulunan KADEM'de aşure etkinliği düzenlendi. Çok sayıda yurttaşın katıldığı etkinliğe Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kurumları, KADEM Hocaları ile kursiyerleri katıldı.
 
Etkinlikte konuşan Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, “Bildiğiniz üzere Hz. Hüseyin ve beraberindeki on iki imam Kerbela'da zalimlerin yarattığı bir katliama karşı direnerek şehit oldular. Zulme karşı verilen bu direniş örneği bugün Kobani'de' devam etmektedir. Zalimlere karşı genç kadınlar, genç erkekler topraklarını, onurlarını, namuslarını korumak için canla başla bir direniş sergiliyor. Ve bu direniş sayesinde bugün geleceğe umutla bakabiliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Şık Barut, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek aşure dağıtmak üzere kazanın başına geçti.  Konuşmaların ardından büyükçe bir kazanda hazırlanan aşure, mahalle sakinlerine ve KADEM'e gelen misafirlere dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT