1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadına şiddet bir haftalık programlarla teşhir edilecek
Kadına şiddet bir haftalık programlarla teşhir edilecek

Kadına şiddet bir haftalık programlarla teşhir edilecek

Kayapınar Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Ekin Ceren Kadın Merkezi 25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Şiddetle Mücadele Günü dolasıyla bir hafta sürecek etkinlik programı hazırlıkları tamamladı.

A+A-

Ekin Ceren Kadın Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle 18-19 Kasım tarihinde merkezde kurs gören kadınların örgünlerinin sergileneceği sergi açılışı programıyla başlıyor.

Ekin Ceren Kadın Merkezi sergi salonunda açılacak sergi hakkında bilgi veren merkez çalışanı Berivan Süleymanoğlu, “ İki yıldır kurs gören 40 kadın arkadaşımızın yaptıkları ürünleri sergileyeceğiz. Kadınlarımızın için istihdam alanları oluşturmak için belli tarihlerde açılan kurslarda eğitim gören kadınların yaptığı ürünlerden 200 ürünü seçerek 2 2 gün boyunca sergilenecek. Sergi emeğinin görünür kılınması ve daha çok geniş kitlelere ulaşması için açıyoruz “ şeklinde konuştu.

Hafta boyunca etkinlik


Ekin Ceren Kadın Merkezi 25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Şiddetle Mücadele Günü etkinlik programı sergi açılışıyla sonrası, 20-21-22 Kasım’da köylerde çalışma yürütülecek. Köy çalışmasında25 Kasım’ın anlam ve önemi anlatılacak, kadınların sorunları dinlenecek,25 Kasım’a dönük hazırlanan broşürler dağıtılacak.

23 Kasım’da ise Ankara, Suruç, Diyarbakır katliamları ve Cizre, Silvan, Nusaybin Sur’ da katledilen kadınların fotoğrafları sergilerin sergilendiği sergi Park Orman’da açılacak. Kasım ayı boyunca ise 25 Kasım kapsamında mahallelerde “savaşa, işid vahşeti, kadın katliamlarına, nefret cinayetlerine, erkek egemenliğine karşı isyandayız” yazılı stickerlar dağıtılacak. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler