1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadına karşı şiddete son demek için dans ettiler
Kadına karşı şiddete son demek için dans ettiler

Kadına karşı şiddete son demek için dans ettiler

DİYARBAKIR- Güneydoğu'nun en büyük alışveriş merkezi olan Ninova Park'ta yüzlerce kadın, kadına karşı şiddete son demek için dans etti.

A+A-

Dünya üzerinde bir milyar kadın, aynı anda dans etti. Dansın Diyarbakır ayağı, Ninova Park'ta gerçekleştirildi. 10 kişilik bir dans grubunun dansıyla başlayan etkinlik, Ninova Park'ta bulunan vatandaşların da katılımıyla yüzlerce kişiye ulaştı. Önce modern danslarla başlayan etkinlik, daha sonra davul zurna eşliğinde halayla devam etti.

Ninova Park Genel Müdürü Bülent Arı, kadın ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerini bu güne kadar yerel ve ulusal anlamda desteklediklerini belirterek, bu günde global bir projeyi Ninova Park olarak desteklediklerini söyledi. Arı, "Diyarbakır halkının teveccühleri ile tüm özel günleri kutlamaya, desteklemeye, 2013 yılında da devam edeceğiz” dedi.

Ninova Park Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Didem Yılmaz Oto ise, Ninova Park'ta gün boyu sevgililer günü ile ilgili etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu gün dünya üzerinde bir milyar kadın kadına karşı şiddete son dedi. Bizde Diyarbakır ayağını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınlarımıza karşı şiddetin son bulması adına bu tür etkinliklerimiz devam edecek ve her zaman destekleyeceğiz. 2013 yılında bu tür etkinliklerle Diyarbakır halkıyla buluşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT