1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın Yaşam ve Destek Merkezi için proje sunuldu
Kadın Yaşam ve Destek Merkezi için proje sunuldu

Kadın Yaşam ve Destek Merkezi için proje sunuldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Kadın Yaşam ve Destek Merkezi projesi valiliğe sunuldu.

A+A-

Konuyla ilgili açıklama yapan Çermik Kaymakamı Remzi Demir, ilçenin son yıllarda köylerden oldukça fazla göç aldığını belirterek, ilçe merkezindeki nüfusun hızla arttığını ifade etti.

Kaymakam Demir, "İlçemizdeki Çok Amaçlı Toplum Merkezi'nin (ÇATOM) zemin katında bulunan salonun düzenlenerek, bu özelliklerdeki kadınlar için bir sosyalleşme ortamı oluşturulacaktır.

50 kadın için oluşturulacak proje kapsamında Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara iki grup halinde terzilik ve el sanatları alanlarında iki kurs düzenleyeceğini belirterek, bu kurslar kadınların maddi olarak kazanç sağlayıcı meslek sahibi olmalarını sağlayacaktır. Bununla birlikte kurslara katılan bu kadınlara Çermik Toplum Sağlık Merkezi Başkanlığı ve ilçemizdeki rehber öğretmenler tarafından her ay düzenli olarak sağlık, temizlik, beslenme, çocuk bakımı, aile eğitimi konularında seminer düzenlenecektir" dedi.

Kaymakam Demir, ilçede bayanlara yönelik sosyal ve rehabilitasyon içerikli Kadın Yaşam ve Destek Merkezi açmak için hazırladıkları projeyi valiliğe sunduklarını kaydederek, projenin kabul edilmesi halinde kadın yaşam ve destek merkezini açacaklarını sözlerine ekledi.


(HG-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT