1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın voleybolculardan İpek'e ziyaret
Kadın voleybolculardan İpek'e ziyaret

Kadın voleybolculardan İpek'e ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kadın Voleybol takımı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Hafize İpek'i ziyaret etti.

A+A-

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurum ve kuruluşları ziyaret eden Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı kadın voleybolcuları Antrenör Songül Aydın ve Kaptan Kezban Ergörmüş Ata eşliğinde önce Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selma Kıratlı ile görüştü. Ardından Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek, Başkanvekili Hafize İpek'i ziyaret etti.

Özellikle sporla ilgilenen ve belli bir aşamaya gelmiş kadınları görmenin gurur ve sevincini yaşadığını söyleyen İpek, başarılarından ötürü oyuncuları kutladı. İpek, “Sizleri yakından takip ediyoruz. Çok daha ileri bir başarı düzeyi yakalanacağına inanıyorum” diye konuştu. Kadınların yaptıkları her işi mükemmel yapmaya çalıştığını söyleyen İpek, “Kadınlar vurdumduymaz bir tavır içerisinde olamıyor. Bu, her alanda böyle. Kadının özünde adalet, özgürlük, barış olduğu için en çok onlara yakınlaşmak amacıyla en doğrusunu yapmaya çabalıyor” dedi. Kadınların kesinlikle desteklenmesi gerektiğini vurgulayan İpek, kadınların 5 bin yıllık eril sisteme karşı mücadele ettiğini ve bu sistemi ancak örgütlü bir mücadeleyle yıkabileceklerini söyledi.

Kadın voleybolcular da spora ve sporcuya verdikleri katkıdan ve gösterdiği yakınlıktan dolayı İpek'e teşekkür ederken salon sporları için daha fazla destek istediler. Oyuncular görüşmenin ardından İpek'le hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT