1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın tutsaklardan kampanyaya destek
Kadın tutsaklardan kampanyaya destek

Kadın tutsaklardan kampanyaya destek

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amacıyla başlattığı yardım kampanyaya Elbistan Cezaevi'nde kalan kadın siyasi tutsaklar ördükleri bere, atkı ve patikleri Rojava ve Şengal'lı çocuklara dağıtılmak üzere belediye göndererek deste

A+A-
Maraş Elbistan cezaevindeki kadın siyasi tutsaklar ördükleri bere, atkı ve patiklerle Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılan Rojava ve Şangal halkıyla dayanışma kampanyasına destek verdiler.
 
Cezaevinden kargoyla gönderilen yüz parçadan oluşan bere, atkı ve patikler 500 Evlerdeki Kayapınar Belediyesi Eğitim Destek Evi'nde Kürtçe kurslara katılan Rojava ve Şengal'lı çocuklara dağıtıldı. Dağıtıma Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan ve meclis üyeleri katıldı.
 
Yardım kampanyasına her kesimden büyük bir destek olduğunu belirten Eş Başkan Fatma Arşimet, “ Elbistan Cezaevinde kalan kadın arkadaşlar Rojava ve Şengal'lı çocukların üşümemesi için ördükleri bere, atkı ve patikleri kargoyla bize gönderdiler ve çocuklara dağıtılmasını istediler. Kadın arkadaşlar ailelerinin zor şartlarda ihtiyaçları için gönderdikleri parayla örgü ipi alıp bunları örmüşler Bizde bu anlamlı ve güzel isteklerini yerine getirmek için çocuklarımızla bir araya geldik” şeklinde konuştu.
 
 
 

HABERE YORUM KAT