1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kadın takımı 1. lige çıktı
Kadın takımı 1. lige çıktı

Kadın takımı 1. lige çıktı

Antalya’da 14-19 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılan müsabakalarda şampiyon olan Dicle Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı, üniversiteler 1. Ligine yükselme başarısı gösterdi.

A+A-

Üniversitenin yanı sıra Adıyaman, Erzincan Rize, Tunceli, Urfa, Siirt, Mardin, Batman, Artvin ve Muş üniversitelerinin katıldığı mücadelede Dicle Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı göstermiş olduğu performansla 1. Lige yükseldi.

Bayan voleybol takımının üç kulvarda üniversitemizi temsil ettiğini söyleyen Takım Antrenörü Zafer İpekçi, “Birinci hedefimizi başarıyla tamamladık. Şimdi üniversite liginde Türkiye’nin en güçlü 8 üniversitesi arasına girmeye çalışacağız. Üçüncü hedefimiz bu yıl ilk kez mücadele ettiğimiz kulüpler arası Türkiye üçüncü liginde müsabaka deneyimi kazanarak ligi üst sıralarda bitirmek” dedi.

Spor alanında birçok başarıya imza atan ve başarılı sporcu yetiştiren Dicle Üniversitesi’nin her zaman öğrencilerine ve sporcularına sahip çıkarak, onları desteklediğini söyleyen Spor Birliği Başkanı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Dicle’nin sultanlarını başarılarından dolayı tebrik etti.

HABERE YORUM KAT