1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kadın Sporculara Toplumsal Cinsiyet Eğitimi
Kadın Sporculara Toplumsal Cinsiyet Eğitimi

Kadın Sporculara Toplumsal Cinsiyet Eğitimi

Amedspor'un kadın sporcularına toplumsal cinsiyet ve haklar eğitimi verildi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı  Sümerpark’ta Kadın Danışmanlık Merkezi'nde Amedspor'un kadın sporcularına toplumsal cinsiyet ve haklar eğitimi verildi.

Sümerpark’ta Kadın Danışmanlık Merkezi'nde eğitmen Handan Coşkun tarafından  kadınlara yönelik yapılan eğitim ve çalışmalar kapsamında Amedsporumuzun kadın furbolcuları ve kadın voleybolcularına hem toplumsal cinsiyet eğitimi hem de haklar eğitimine  ilişkin eğitim verildi.

Erkekle özdeşleşmiş bir alan olan spor alanında kadınların erkekleşmesi değil de bu alana kadının renginin ve ruhunun daha görünür kılınmasının yetmediği, zihniyet olarak da dönüşmesi gerektiği vurgulandı.

Amedsporumuzun ilk eğitimini kadın futbol takımı alarak 16 haftasında bitirip,ikinci eğitim aşamasında kadın voleybolcuların devir almasından sonra ,16 hafta sonunda tamamlanması beklenen eğitimde , sporun erkek tekelinden uzaklaşıp kadının da spor da var olduğunun daha görünür kılınması gerektiği belirtildi. Eğitim, soru cevap, görüş ve önerilerle son bulan eğitimin devam edileceği belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT