1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın satıcılarına Diyarbakır usulü ceza
Kadın satıcılarına Diyarbakır usulü ceza

Kadın satıcılarına Diyarbakır usulü ceza

Son yıllarda Doğu illerinde ortaya çıkan batı illerinden ithal patronları olan kadın satıcıları, uyuşturucu ve hap satıcılarına karşı herhangi bir müdahalenin yapılmadığını gören mahalleli gençler, "çözümü" kendi usullerine göre yerine getirmeye başladı.

A+A-

Son yıllarda Doğu illerinde ortaya çıkan batı illerinden ithal patronları olan kadın satıcıları, uyuşturucu ve hap satıcılarına karşı herhangi bir müdahalenin yapılmadığını gören mahalleli gençler, "çözümü" kendi usullerine göre yerine getirmeye başladı.İstanbul'dan Doğu illerine gönderilen extacy, captagon, amfetamin gibi uyuşturucu özelliği olan hap ve sentetik madde satıcıları ile kadın satıcılarına karşı yapılan hiçbir şikayetin sonuca ulaşmadığını gören mahalleli gençler, sorunu kenti yöntemleriyle çözmede buldu.

Özellikle Diyarbakır ve Batman'da bu kadın satıcıları ve uyuşturucu tacirlerine karşı tepkilerini dile getiren gençler, bunları teşhir ederek kentlerini terk etmesini sağlıyor.

Aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu onlarca kadın satıcısı ve uyuşturucu taciri, mahalle gençlerinin uyguladığı yöntem sonucunda kenti terk etti.

Mahalleli gençler tarafından tespit edilen bu satıcılar, bir şekilde bu gençler tarafından kentin varoşlarına, ya da Diyarbakır'da ünlü Hewsel Bahçeleri ile Fis Kaya bölgelerine götürülerek burada uyarıldıktan, falakaya yatırıldıktan sonra kenti terk etmeleri isteniyor.

Dışarıdan Doğu illerine gelenlere verilen ceza kenti terk etmek, kentte oturanlara verilen ceza ise aynı işle uğraşması halinde mahallesini yada kenti değiştirmek.