1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın Sağlığı eğitimi ilçelere de ulaştı
Kadın Sağlığı eğitimi ilçelere de ulaştı

Kadın Sağlığı eğitimi ilçelere de ulaştı

Diyarbakır Valiliği himayesinde, Vali Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'un koordinasyonu ile yürütülen, önce de Muğla, Mersin ve Samsun'da yürütülerek başarı ile sonuçlandırılan Kadın Sağlığı Eğitim Projesi, Diyarbakır'ın ilçelerinde de uygulanmaya başland

A+A-
Projede hedef Diyarbakır'daki 15-69 yaş arası toplam 505.208 kadına ulaşarak eğitim vermek, onların sağlığını ilgilendiren birçok konuda farkındalık oluşturmak, Ulusal Kanser Tarama Programı'nda yer alan ve Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan tarama hizmetleri hakkında bilgilendirmek, sonuç olarak yaşam kalitelerini yükseltmek.
 
 
Proje uyarınca, sağlık personelleri kadınlara ulaşabilecek her mekanda eğitim veriyor. Kadın sağlığı eğitim projesi kapsamında; meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme ve obeziteden korunma, sigara bağımlılığı ve sağlığa zararları ile kadına yönelik şiddet konularını içeren sunumun ardından 'Kendi Kendine Meme Muayenesi' konusunda video gösterimi yapılıyor. Eğitimler kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT