1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın ressamın sanat sevgisi sınır tanımadı
Kadın ressamın sanat sevgisi sınır tanımadı

Kadın ressamın sanat sevgisi sınır tanımadı

Resim sanatına duyduğu ilgi nedeniyle, emekli olduktan sonra biri 25, diğeri 21 yaşında olan çocuklarıyla aynı dönemde girdiği yetenek sınavıyla üniversite okuyan Çiçek, 4 yılda fakülte bitirip ressamlığa başladı.

A+A-

Çiçek, resim sanatına büyük ilgi duyduğunu ve bu sanatı icra etmek için büyük çaba gösterdiğini söyledi. Çiçek, şöyle konuştu:

Kadın ressamın sanat sevgisi


"1964 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. GATA Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve Asker Hastanesi'nde çalıştım. Hizmetimi tamamlayıp emekli oluktan sonra, kendimi geliştirmek, boş zamanlarımı renklendirmek amacıyla resme başladım. Serbest kurslara gittim. Resmin içine girdikten sonra, serbest kursların benim için yeterli olmayacağını anladım. Daha fazla öğrenmek istiyordum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümü'nü yetenek sınavıyla kazandım. Bunun üzerine resim serüvenim başlamış oldu."


-"Resimle kendimi daha iyi ifade ediyorum"


İki yıl önce fakülteyi bitirdiğini ifade eden Çiçek, resimle kendini daha iyi ifade ettiğini kaydetti.


Çiçek, "Artık resim benim hayatım oldu. Resmin yaptıkça etrafımdaki güzelliklerin farkına daha iyi varmaya başladım. Yani resim bende farkındalık yarattı. Kendime, çevreme ve diğer insanlara daha farklı bir pencereden bakmaya başladım" dedi.


Emekli olduktan sonra fakülte okumasının çevresindeki bazı kişilerce olumsuz karşılandığını belirten Çiçek, bu konuda eşinden büyük destek gördüğünü anlattı.


Ahlat'ın çok güzel, sakin ve huzurlu bir yapısının olduğunu belirten Çiçek, Ahlat'ta olmaktan büyük keyif aldığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT