1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın Meclisleri sorunlarına çözüm arıyor
Kadın Meclisleri sorunlarına çözüm arıyor

Kadın Meclisleri sorunlarına çözüm arıyor

Diyarbakır Aziziye Mahallesi Kadın Meclisi, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek'e sorunlarını aktardı.

A+A-
Diyarbakır Aziziye Mahallesi Kadın Meclisi Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek ile görüşerek mahallenin sorunlarına çözüm aradı. Kadınları dinleyen İpek, sorunların en kısa zamanda çözüleceğini söyledi.
 
Büyükşehir Belediyesi Kadın Birimi'nin girişimiyle mahallelerde oluşturulan kadın meclisleri mahallenin sorunlarına çözüm arıyor. Hasırlı, Yeniköy, Aziziye ve Benusen çamaşırevlerinin bulunduğu mahallelerde kadın meclisleri oluşturuldu. 10 kadından oluşan mecliste kadınlar mahallelerinin sorunlarını tespit ederek, ilgili kurumlarla görüşüp sorunlarına çözüm arıyor.
 
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek ve Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Şefik Türk Aziziye Mahallesi Kadın Meclisi ile Aziziye Çamaşırevi'nde biraraya geldi. Toplantıda Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Kadın Birimi Sorumlusu Müzeyyen Anık ile İmar ve Şehircilik ile Fen İşleri Daire Başkanlıkları yetkilileri de hazır bulundu. Kadınlar ulaşım ve yol ile ilgili problemlerini anlattı. İpek de BDP'li belediyeler olarak her zaman halkın yanında ve hizmetinde olduklarını söyleyerek en kısa zamanda sorunları çözeceklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT