1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın girişimcilerden 8 Mart hazırlığı
Kadın girişimcilerden 8 Mart hazırlığı

Kadın girişimcilerden 8 Mart hazırlığı

DİYARBAKIR- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu, 1. Olağan Toplantısı'nı Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Akyıl'ın başkanlığında gerçekleştirdi.

A+A-

Yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir dizi program hazırlamak amacıyla bir araya gelen Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri 2009-2012 döneminde başarı ile TOBB Diyarbakır Kadın Gişimciler Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Nezahat Barutçuoğlu'na başarılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl ile İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk'ten plaketini alan Barutçuoğlu, Diyarbakır'daki kadınların çalışma hayatında olmalarının başta Diyarbakır ve bölgeyi güzelleştireceğine inandığını belirterek, "Girişimcilerimize ve yeni yönetimimize başarılar diliyorum. 8 Mart Dünya kadınlar gününde bölgemize huzur getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk ise birlik ve beraberlik içerisinde girişimci kadınların önünü açılması için büyük bir çaba içerisinde olacaklarını söyledi. Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl da, Kadın Girişimciler Kurulu'nun önemine değinerek bir bütün içerisinde bölgeye en iyi şekilde hizmet edeceklerine inandığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT