1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın cinayetinde bu kez indirim yok
Kadın cinayetinde bu kez indirim yok

Kadın cinayetinde bu kez indirim yok

Karısını bıçaklayıp boğazını keserek öldüren köy korucusu Ömer Yazıcı, indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

Diyarbakır’da 5 yaşındaki kızının yanında boşanmak üzere olduğu eşi 37 yaşındaki Hediye Yazıcı’yı boğazını kesip 7 yerinden bıçaklayarak öldüren geçici köy korucusu 37 yaşındaki köy korucusu Ömer Yazıcı, herhangi bir indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Diyarbakır’da geçen yıl 10 Ağustos’ta boşanmak üzere olduğu 3 çocuk annesi eşi Hediye Yazıcı’yı sokak ortasında boğazını kesip 7 yerinden bıçaklayarak öldüren Ömer Yazıcı’nın yargılandığı Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın son duruşması yapıldı. 
 
Mahkeme başkanı, Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen sanık Ömer Yazıcı’nın herhangi bir ruhsal hastalığının bulunmadığı ve cezai ehliyetinin tam olduğuna dair rapor verildiğini söyledi. Duruşmada son sözleri sorulan ve önceki celselerde eşini öldürdüğü iddialarını reddeden sanık Ömer Yazıcı, olay yerine gittiğinde üzerinde bıçak olmadığını belirterek, “Ben eşimi almaya gittim. Orada eşimle mavi gömlekli biri konuşuyordu. Eşim ile biri tartışıyordu. Eşimin telefonunu çaldığını düşündüm. Eşim yere düşmüştü. Kızım da yerdeydi. Eşimin ağzını silerken üzerime birkaç kişi geldi. Ben koştum. 6-7 kişi demir ve sopalarla bana vurdu. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” dedi.
 
 
Hâkim indirim yapmadı
 
Mahkeme Ömer Yazıcı’yı “Eşe karşı nitelikli kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Sanığın suçu işleyiş biçimi ve suça eğilimli kişiliğini dikkate alan mahkeme ceza oranında herhangi bir indirim yapılmadığını açıkladı.     

 

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT