1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kadın çalışanlardan cezaevi kadınlarına kitaplar gönderildi
Kadın çalışanlardan cezaevi kadınlarına kitaplar gönderildi

Kadın çalışanlardan cezaevi kadınlarına kitaplar gönderildi

Yenişehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Yenişehir Belediyesi Kadın çalışanları Ofis Postanesi'nde cezaevlerinde tutsak kadınlara kart ve kitap göndermek üzere bir araya geldi.

A+A-
Postane önünde açıklama yapan Yenişehir Belediye Eşbaşkanı Ülkü Baytaş, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın örgütünün yüzünü bize çeviren,Rojava devrimidir ve Kobanê direnişidir.
 
Dünya kadınını kucaklama anlamında biz kadınlar için çok önemlidir. New York'ta yakılan ateş, bugün orta doğuda özgünlüğünde Kürdistan'da, daiş çeteleri bütün insanlığı, cehenneme ve ateşin içinde tutmak istiyor. Ama bunun karşısında direnen Mirxanlar,Ronayiler ve Leylalar var. Devam eden bu direniş serhıldanlarla Sakinelerin ruhuyla birleşti.Yenişehir belediyesi kadın çalışanları  ilk kez bu sene kendi emekleriyle aldıkları her kitabı cezaevindeki kadınlara yollamak üzere birlikte toplanmış bulunmaktayız. Bizler bir kitapla merhaba demenin coşkusunu yaşıyoruz. hem de bütün kadınlara değinmenin sevincini yaşıyoruz. Yaşasın Kobanê ruhu, yaşasın kadın mücadelesi" dedi.
 
Açıklamanın zılgıtlar ve "jin jiyan Azadi,sloganları  eşliğinde kadınlar çeşitli cezaevlerindeki kadın tutsaklara, 8 Mart kutlama kartı ve kitap gönderdi.
 
(Diyarinsesi.org YB)

HABERE YORUM KAT