1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaçırılan Diyarbakırlı genç mühendis
Kaçırılan Diyarbakırlı genç mühendis

Kaçırılan Diyarbakırlı genç mühendis

Hakkari'de hidroelektrik santralinde çalıştığı sırada kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından kaçırılan elektrik mühendisi Adem İpar'ın akıbetinden haber alınmazken Diyarbakırlı genç mühendisin bir düğünde çekilmiş görüntüleri yakınları için teselli o

A+A-

Hakkari'de hidroelektrik santralinde çalıştığı sırada kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından kaçırılan elektrik mühendisi Adem İpar'ın akıbetinden haber alınmazken Diyarbakırlı genç mühendisin bir düğünde çekilmiş görüntüleri yakınları için teselli oldu.

Kaçırılan elektrik mühendisi Adem İpar'ın 2 ay önce katıldığı bir yakının düğününde bir hayli mutlu olduğu gözleniyor. Güvenlik güçleri mühendisin kaçırılması olayı ile ilgili bölgede geniş çapta soruşturma başlatırken, İpar'ın Diyarbakır'da ikamet eden ailesi perişan durumda. Baba Halef İpar, oğlunun kaçırıldığını mesai arkadaşlarından ve basından öğrendiklerini ifade ederek, "Oğlum kimseye zararı olmayan bir insandır. Kimse ile de bir sorunu yoktu. Oğlumun neden kaçırıldığını anlamış değiliz. Başına bir şey gelmesinden korkuyoruz. Perişan bir durumdayız. Psikolojik olarak tükenmiş durumdayız. Annesi kalp hastası ve üzüntüden perişan bir durumda. Oğlumun sağ-salim aramıza dönmesini bekliyorum. Bu konuda, yetkililerden oğlum için gereken girişimleri yapmasını bekliyoruz" diye konuştu.