1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaçak yapıyla mücadele devam ediyor
Kaçak yapıyla mücadele devam ediyor

Kaçak yapıyla mücadele devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Elazığ yolu ile 75 metrelik yolun kesiştiği alana kaçak olarak inşa edilen iki dükkanı yıktı.

A+A-
Yıkım sebebiyle bir açıklama yapan Genel Sekreter Fethi Suvari,  “Kentimizde çarpık yapılaşmaya ve gecekondulaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi. 
 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Mahabad Bulvarı (75 metrelik yol) ile Elazığ yolunun kesiştiği alanda bulunan kaldırıma iki kaçak dükkan inşa edilmesi üzerine hemen harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği müdahaleyle iki dükkan yıkıldı.
 
 
Yıkım esnasında bir açıklama yapan Zabıta ekipleri, daha öncede bu alanda 5 kaçak dükkanın yıkıldığını hatırlattı. Sözkonusu iki kaçak yapının geçmişte yıkılan yapıların demir profilleri ve saçlarıyla yapıldığını kaydeden Zabıta ekipleri, kaçak yapıya müsaade edilmeyeceğini bildirdi. 
 
Suvari: Kaçak yapıya izin vermeyeceğiz 
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, belediye olarak kaçak yapıyla mücadelede kararlı olduklarını vurguladı. Suvari, “Kentimizde çarpık yapılaşmaya ve gecekondulaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi. Suvari, şöyle konuştu: “Mahabad Bulvarı’nda bulunan 5 dükkan daha önce zabıta ekiplerimiz tarafından yıkıldı. Ama yerine yine iki tane inşa edilmiş. Zabıta ekiplerimiz müdahalede bulunarak bu dükkanları yıktı. Bundan sonra da aynı kararlılıkla kaçak yapılaşmaya karşı mücadelemizi yürüteceğiz. Bu kentte çarpık yapılaşmaya izin vermeyeceğiz.” 
 
 
(Diyarinsesi.org BB)
 

HABERE YORUM KAT