1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaçak silah operasyonu
Kaçak silah operasyonu

Kaçak silah operasyonu

Diyarbakır’da jandarma, silah kaçakçılarına dönük operasyonda, piyasaya sürülmek istenen silah ve mühimmat ele geçirdi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Sur İlçe Jandarma Komutanlığınca; Sur ilçesi Büyükkadı mahallesinde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahısların yakalanmasına yönelik olarak adli arama faaliyeti düzenledi.


Arama sonucunda şüpheliye ait ev ve eklentilerinde silah ve mühimmat ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı:


 “1 Adet 7.62 mm Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 2 Adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği Şarjörü, 87 Adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği Fişeği, 1 Adet 7.62 mm M1 Piyade Tüfeği, 55 Adet 7.62 mm M1 Piyade Tüfeği Fişeği, 2 Adet 7.65 mm ruhsatsız Tabanca, 37 Adet 7,65 mm Tabanca Fişeği, 5 Adet 7.65 mm Tabanca Şarjörü, 1 Adet 16 Cal. Ruhsatsız Av Tüfeği, 4 Adet 12 Cal. Av Tüfeği Fişeği, 1 Adet 9 mm Namlusu Değiştirilmiş Kuru Sıkı Tabanca, 1 Adet 9 mm Kuru Sıkı Tabanca Şarjörü, 3 Adet 9 mm Kuru Sıkı Tabanca Fişeği”


Açıklamada, Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulduğu belirtilerek, 1şüpheli hakkında adli işlemler devam ettiği bildirildi. “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, silah ve mühimmat kaçakçılığı ile mücadele.


amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler