1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaçak kazı yaparken binayı havaya uçuracaklardı
Kaçak kazı yaparken binayı havaya uçuracaklardı

Kaçak kazı yaparken binayı havaya uçuracaklardı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da, bodrum katını iş yerine çevirmek isteyen bir kişi, iş makinesi kiraladı. İş makinesinin yaptığı kaçak kazıda kepçe doğalgaz borusunu patlattı.

A+A-

Çevredekilerin haber vermesiyle doğalgaz vanası kapatılırken, büyük bir faciadan dönüldü. Edinilen bilgilere göre olay, Yılmaz Güney Caddesi’nde bulunan bir apartmanda meydana geldi.

Apartmanın bodrum katını iş yerine çevirmek isteyen bir kişi, operatör ile anlaşarak iş makinesi yardımıyla kaçak kazı yaptı. İş makinesi dükkanın önünde şebeke borusu çekmek için yaklaşık iki metre kazı yaptıktan sonra kepçe, doğalgaz borusuna isabet ederek boruyu patlattı. Büyük panik yaşayan iş yeri sahibi zabıta ve polis ekiplerine haber verdi.

İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ ARACIYLA BİRLİKTE ORTADAN KAYBOLDU

Olay yerine gelen zabıta ekipleri rapor tuttuktan sonra kaçak kazı yapan iş makinesi operatörü, aracıyla birlikte olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.

'Alo 187' doğalgaz ihbar hattını arayan çevredeki vatandaşlar, doğalgaz borusunun patladığını ekiplere bildirdi. Durumun bildirilmesi üzerine doğalgaz taşıyan borunun vanası kapatıldı. Olay yerine gelen Diyar-Gaz ekipleri kaçak kazı yapan iş yerinin sahibi hakkında rapor tuttu.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, polis kaçak kazı yapan operatörün yakalanması için çalışmalarını hızlandırdı.

(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler