1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaçak dökülen hafriyatlar temizleniyor
Kaçak dökülen hafriyatlar temizleniyor

Kaçak dökülen hafriyatlar temizleniyor

Kentin dört ayrı noktasına kaçak bir şekilde dökülen hafriyat ve molozları iş makineleriyle Dokuzçeltik Mahallesi’ndeki Hafriyat, İnşaat Atığı Depolama ve Bertaraf Sahası’na taşıyan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her görülen boş alana hafriyat dökülmem

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte hafriyat ve moloz atıklarının temizlenmesi için çalışma başlattı. İlçe belediyeleri ile ortak yürütülen çalışmada, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde biriken moloz ve hafriyatlar, iş makinalarıyla Elazığ yolunda bulunan Dokuzçeltik Mahallesi’ndeki Hafriyat, İnşaat Atığı Depolama ve Bertaraf Sahası’na taşınmaya başlandı. Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki Newroz Parkı civarında bulunan hafriyat ve molozları temizleyen ekipler, diğer ilçelerdeki hafriyatları kaldırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Hafriyat ve moloz depolama alanı Dokuzçeltik Mahallesi’nde

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Kontrol ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ekip Amiri Murat Ok, kentin dört ayrı noktasına kaçak ve gelişigüzel bir şekilde dökülen hafriyat ve molozları Elazığ yolunda bulunan Dokuzçeltik Mahallesi’ndeki hafriyat ve depolama sahasına taşıyıp bertaraf ettiklerini söyledi. Ok, Kayapınar’da Tekel arkasında ve Huzurevleri Mahallesi’nde, Yenişehir ilçesinde Mardin yolu yakınına dökülen hafriyatın temizlenmesi ve kaldırılması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Her görülen boş alana hafriyat dökülmesin

Vatandaşları kent merkezindeki boş alanlara hafriyat dökmemesi konusunda uyaran Ok, hafriyat ve molozların Dokuzçeltik Mahallesi’ndeki Hafriyat, İnşaat Atığı Depolama ve Bertaraf Sahası’na götürülmesini istedi. Ok, “Önleyici tedbir olarak gece ve gündüz sürekli denetim ve kontrol yaparak, inşaat sahalarını geziyoruz, çıkan hafriyatın nereye götürüleceğine dair kendilerine durum tespit tutanağı düzenliyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT