1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Kablumbağa olmak varmış GALERİ
Kablumbağa olmak varmış GALERİ

Kablumbağa olmak varmış GALERİ

Mersin'de bir vatandaş kenenin ısırdığı kablumbağayı hastaneye götürdü. Servis servis dolaştırılan kablumbağa sonunda ameliyata alındı. Ve sonrası ...

A+A-

Abdullah Biçer'in haberi

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir kaplumbağayı kene ısırdı. Şehir Mezarlığına bir yakınının mezar ziyaretine giden Mithat İlertem (40) mezar başında bir kaplumbağayı kene ısırdığını gördü.Kaplumbağayı kurtarmak ve kenenin zehirli olup olmadığını öğrenmek için İlertem önce kaplumbağayı bir poşete koyarak 7. Nolu Sağlık Ocağına gitti.

Sağlık Ocağında görevlilere kaplumbağayı gösterip, durumu anlatan İlertem’e Sağlık Ocağı görevlileri Devlet Hastanesinde İntaniye bölümüne gitmesini söylediler.

İlertem, kaplumbağayı alarak özel aracı ile Tarsus Devlet Hastanesinin aciline gitti. Acil servisteki doktorlar, İlertem’i polikliniğe göndererek, vakayı doktorun görmesini istediler.

İntaniye Doktoru Cehti Ertonğ, İlertemi dinledikten sonra acil servisi arayarak, kenenin kaplumbağadan çıkarılması gerektiğini bildirdi.

Poşete koyduğu kaplumbağa ile İlertem, tekrar acil servise gitti. Kaplumbağa ilk müdahale odasında operasyona alındı.

Uzun uğraşlar sonucunda kene kaplumbağadan çıkarılarak, kaplumbağa doğal yaşamına tekrar bırakıldı.

Kaplumbağanın hayatını kurtardığı için mutlu olduğunu belirten, İlertem kaplumbağanın adını ‘KONGO’ koyduğunu söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta 8 yaşındaki Cem Toker’i kene ısırmış, Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesine kaldıran Cem Toker’in babasına başınızın çaresine bakın denilmişti, bugün kenenin ısırdığı kaplumbağaya gösterilen ilgi, alaka trajikomik bir olay olarak tarihe geçti.