1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Jewex fuarı'nda Diyarbakır'a büyük ilgi
Jewex fuarı'nda Diyarbakır'a büyük ilgi

Jewex fuarı'nda Diyarbakır'a büyük ilgi

DİYARBAKIR - İzmir Genciz Fuarcılık tarafından 4.'sü düzenlenen JEWEX 2013 Kuyumculuk, Pırlanta ve Saat Fuarı'nda Diyarbakır standı büyük ilgi gördü.

A+A-

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, 35 kuyumcu esnafı ile beraber İzmir JEWEX fuarına katıldıklarını söyledi. Fuarda odalarına ait stand açtıklarını belirten Akkul, standlarında Diyarbakır'ın en güzel altın takılarından akıtma, hasır bileziği, Halep zinciri gibi takıları sergilediklerini ifade etti. Diyarbakır'ın altın takılarının Türkiye'de bir marka olduğunu vurgulayan Akkul, “Sektörde herkes tarafında ilgi ve beğeni topluyor.

Bizde her geçen yıl daha kaliteli daha modern modelleriyle sektörde yer almaktayız. Standımızı Yunanistan Rodos Adası'nın Kuyumcular Odası Başkanı Piessas Saves ve Arnavutluk kuyumcu odaları başkanları ayrıca Türkiye kuyumcular oda ve dernek başkanları ziyaret ederek altın takılarımıza ilgi gösterdi. Gururlandık ve mutlu olduk gelen ziyaretçilere Kürt kahvesini ikram ettik. Bundan sonra hedefimiz Uzakdoğu olacaktır. İnşallah en kısa sürede bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT