1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Japonya'dan Tepeli kadınlara 76 Bin Dolar
Japonya'dan Tepeli kadınlara 76 Bin Dolar

Japonya'dan Tepeli kadınlara 76 Bin Dolar

Diyarbakır'ın Bismil İlçesine bağlı Tepe Beldesindeki kadınlara yönelik meslek edindirme projesi için Japon hükümeti tarafından verilen 76 bin dolar tutarındaki hibe programının protokolü Ankara'da imzalandı.

A+A-

Bismil ilçesine bağlı Tepe Beldesindeki kadınlara yönelik meslek edindirme projesi için Japon hükümeti tarafından verilen 76 bin dolar tutarındaki hibe programının protokolünün imza töreni yapıldı.

Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen törene Büyükelçi Kiyoshi Arakı, Bismil Kaymakamı Vehbi Bakır, Tepe Belediye Başkanı Ahmet Çelebi ve Japon diplomat Mitsunori Watanabe katıldı.
Törende konuşan Büyükelçi Kiyoshi Arakı, "Yerel projelere hibe programı kapsamında Tepeli kadınlar için eğitim ve destek evi projesinin hibe kontratını imzalayacağımızdan dolayı büyük mutluluk duyuyorum" dedi.


Bismil Kaymakamı Vehbi Bakır ise, "Bu proje kadınlar ekonomik ve sosyal bağımsızlıklarını kazanmaya ve statülerini artırmaya yönelik uygun ortamı bulacaklardır" dedi.Tepe Belediye başkanı Ahmet Çelebi de, " Bu proje sayesinde kadınlarımızın toplumsal gelişimi için önemli bir adım atılacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

 

(Hasan Gündüz - İLKHA)

HABERE YORUM KAT