1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Japon Büyükelçisi'nden HDP'ye ziyaret
Japon Büyükelçisi'nden HDP'ye ziyaret

Japon Büyükelçisi'nden HDP'ye ziyaret

Seçimlerin yaklaşmasıyla bölgedeki seçim çalışmalarını yerinde görmek üzere bazı illerde siyasi partileri ziyaret eden Japon Büyükelçisi Deniz Kurmay Albay Savunma Ataşesi Yoshinaga Kamo, HDP Diyarbakır İl Örgütü'nü ziyaret etti.

A+A-
Bölgedeki siyasi partileri gezen Japon Büyükelçisi Deniz Kurmay Albay Savunma Ataşesi Yoshinaga Kamo, HDP Diyarbakır İl Örgütü'nü ziyaret etti.
 
 
HDP Diyarbakır il eşbaşkanları Ömer Önen ve Gülşen Özer'in karşıladığı Japon heyet, seçim ile ilgili değerlendirme yapmak için Ankara'dan başlayıp bazı bölgelerde ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kamo görüşmede, seçim sürecine ilişkin sorular yöneltirken, HDP İl Eşbaşkanı Ömer Önen, "Halkın bize ilgisi çok iyi, son dönemlerde HDP'ye katılımlar gerçekleşti. 40 yıldır verilmiş bir emek var" dedi.
 
 
"Yeni bir yaşam" şiarıyla yola çıktıklarını vurgulayan Önen, "AKP politikasının çöktüğünü görüyoruz. 2006'da 'Kürt sorunu benim sorunum' diyen Sayın Erdoğan, bu gün 'Kürt sorunu yoktur' diyor. Halk artık güvenini yitiriyor. HDP bu yüzden AKP'ye hem muhalefet hem de alternatif bir partidir" diye belirtti.
 
 
HDP'nin kadınlar için önemli olduğunu ve özellikle bu güne kadar AKP'nin barış getireceğine inanan annelerin artık AKP'nin barış getiremeyeceğinin farkında olduklarını dile getiren Gülşen Özer ise "HDP'ye oyunu verecek kadınlar, 'HDP bizim kurtuluşumuzdur' diyor. Kadınlar, AKP'nin sahte politikalarını görünce artık HDP'ye oy vereceklerini söylüyor. HDP ile birlikte kadınlar olarak sesimizi yükseltip biz de varız diyeceğiz" şeklinde konuştu.
Kamo ise değerlendirmesinde HDP'nin halkları temsil ettiğini dile getirdi.
 
 
(DİHA)

HABERE YORUM KAT