1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Jandarma'dan kaçakçılara darbe
Jandarma'dan kaçakçılara darbe

Jandarma'dan kaçakçılara darbe

DİYARBAKIR - Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, ilçelerde düzenli olarak yaptığı yol arama ve kontrol faaliyetleri kapsamında 95 bin lira değerinde 19 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirdi.

A+A-
Aramalarda 30 gram kubar esrar ile birlikte toplam 11 kişi yakalandı.Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada Çınar ilçesi TRT Aşağıkonak, Bismil ilçesi Sinan, Silvan ilçesi Bağdere ve Ergani ilçesi Değirmendere Jandarma Karakol komutanlıkları tarafından kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri icra edildiği belirtildi.
 
 
Açıklamada "Son bir hafta içinde icra edilen yol kontrol ve aramalarında, üç farklı otobüs firmasına ait otobüslerin bagaj içerisine dizayn edilmiş gizli bölmede ve bagaj içlerinde, bir kargo firmasına ait kamyonda kargo eşyaları içinde ve araç bagajlarında eşyalar içine gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık 95 bin lira olan toplam 19 bin 40 paket değişik markalarda kaçak sigara ile uyuşturucu madde 30 gram kubar esrar ele geçirilmiştir. Ele geçirilen kaçak sigaralara ve uyuşturucuya adli makamların talimatıyla el konulmuş olup, olayla ilgili 11 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikata devam edilmektedir" denildi.
 
 
(BE-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT