1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Jandarma hava grup komutanlığında yolsuzluk iddiası
Jandarma hava grup komutanlığında yolsuzluk iddiası

Jandarma hava grup komutanlığında yolsuzluk iddiası

TBMM'ye başvuran Burcu K. ve Cemal K., Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığı'nda usulsüzlük yapıldığını, Astsubay S.K.'nın amirleri tarafından darp edilerek usulsüz işlemlere zorla imza attırıldığını öne sürdü.

A+A-

Eş Burcu K. ve baba Cemal K., psikolojisi bozulan S.K.'nın intiharın eşiğinde olduğunu belirterek TBMM'den yardım istedi. Başvuruları işleme alan TBMM ise ilgili kurumlarla yazışarak  inceleme yürütecek.

İNTİHARIN EŞİĞİNDE
Burcu K., “Diyarbakır'da matematik öğretmeni olarak çalışıyorum. Eşim S.K., jandarma astsubay olarak Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığı'nda çalışıyor. Amiri M.A.S. tarafından darp edildi. Atmaması gereken imzaya zorla, 'A.D. Albay para alacam' diyerek eşime imza attırdı. Eşim bunları dile getirdiği için psikolojisini bozdular. İki cocuğum var, eşimin kendisine bir şey yapmasından korkuyorum” dedi.

Babası da başvurdu
S.K.'nın babası Cemal K. da TBMM'ye başvurusunda, “Bana 'Zorla evrak imzalatıyorlar. Yaptıkları her şey usulsüz, beni de yem olarak kullanacaklar. Kendileri parayı alacak sorumlusu ben olacağım. Karşı geldim, beni darp ettiler' dedi” diye konuştu

HABERE YORUM KAT