1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Jandarma, yol kontrollerinde vatandaşların bayramını kutladı
Jandarma, yol kontrollerinde vatandaşların bayramını kutladı

Jandarma, yol kontrollerinde vatandaşların bayramını kutladı

DİYARBAKIR- Şırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Ergani ilçelerinde jandarma ekipleri yol kontrolünde vatandaşlarla bayramlaştı, şeker ikramında bulundu.

A+A-

Çözüm sürecinin beraberinde getirdiği huzur ortamında arama ve kontrol noktalarının kaldırıldığı Cizre'de Suriye sınırındaki Kurucu Karakolu'nda görev yapan askerler, araçları bu kez sürücülere kimlik kontrolü yapmak için değil, bayramlaşmak için durdurdu.

Askerler durdurdukları araçların sürücülerine ve araçlardaki vatandaşların bayramlarını kutlayarak şeker ve kolonya ikram etti.Kontrol noktalarındaki bu uygulamadan memnuniyet duyan vatandaşlar bayramlarını kutlayan, şeker ve kolonya ikramında bulunan askerlere teşekkür ettiler.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde de İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla uygulama gerçekleştirdi. Ekipler, Elazığ-Diyarbakır Karayolu Değirmendere Karakolu mevkisindeki uygulamada, durdurdukları araç sürücülerine trafikte dikkat etmeleri gereken kurallara ilişkin uyarıda bulunarak bayramlarını kutladı, şeker ve kolonya ikram etti.

Vatandaşların memnuniyetlerini dile getirdiği uygulamada, emniyet kemeri ve kask takmayan sürücüler uyarılırken, sürücülere kimlik ve ehliyet bilgileri de soruldu.

HABERE YORUM KAT