1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Jan Olde Riekerink: Beraberliği kabul edemem
Jan Olde Riekerink: Beraberliği kabul edemem

Jan Olde Riekerink: Beraberliği kabul edemem

Galatatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink: 'Kazanmak istiyoruz çünkü teknik heyetime, oyunculara ve içinde bulunduğumuz sürece güveniyorum. Beraberliği kabul edemem ve amacımız orada galip gelmek.'

A+A-

Glatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Beşiktaş derbisi ile ilgili düzenlenen basın toplantısında cumartesi günkü maçla ilgili önemli sözler sarf etti.

Hollandalı teknik adam, geçen ay Süper Kupa’yı kazanmalarının Beşiktaş’ı daha da motive edeceğini belirtti ancak, beraberlik amacı ile değil kazanma odaklı hazırlandıklarını söyledi.
Hollandalı çalıştırıcı, medya mensuplarının sorularına şu yanıtları verdi:

“Son 7 aydır Galatasaray’ın hocasıyım. Bu tip derbileri daha önce yaşadım ve 2 kupa kazandık. Bu derbinin kulüp için neler ifade ettiğini biliyorum. Sadece 3 puan değil moral açısından, taraftar açısından, camia açısından çok önemli. Yeni bir statta ve rakibin evinde oynayacağız. Kazanmak için her şeyi yapacağız.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bugün taraftarların maça gelip gelmeyeceği açıklanacak. Sonuçta biz taraftarları mutlu etmek, eğlendirmek için oynuyoruz. Deplasman maçında seyircinin olmaması maçın heyecanını olumsuz etkiler. Geçen hafta da gördük ki takımımız taraftarla bütünleştiğinde ne kadar güçlü bir ekip olduğumuzu gösterdi.
Transfer dönemi bitti aramıza sonradan katılan arkadaşlar oldu.

Devamlı gelişiyoruz. Topun bizde kalmasını ve topu tutmaya çalışıyoruz. Beşiktaş maçında en büyük silahımız bu olmalı. Sabırlı bir şekilde top çevirir ve topa hakim olan taraf biz olur isek başarılı oluruz. Süper Kupa’yı kaybetmiş bir Beşiktaş var. Kendi sahalarında ilk derbiye çıkıyorlar. İlk dakikalarda baskılı olup, taraftarlarını arkalarına almak isteyeceklerdir. Bunu da konuştuk ve önlemlerimizi aldık.

HABERE YORUM KAT