1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İzol Derneği Başkanlığı’na İşadamı İrfan Akba getirildi
İzol Derneği Başkanlığı’na İşadamı İrfan Akba getirildi

İzol Derneği Başkanlığı’na İşadamı İrfan Akba getirildi

Diyarbakır İzol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 2’nci olağan kongresi gerçekleştirildi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu kongrede başkanlığa Siyasetçi kimliğiyle tanınan İşadamı İrfan Akba getirildi.

A+A-

İzollular Derneği’nde yapılan ve tek liste ile girilen kongrede tüm delegelerin oyunu alan İrfan Akba başkanlığa getirildi. Delegelere teşekkür eden Akba, İzol Aşireti olarak sağ duyulu davranıp birlik ve beraberliği koruyacaklarını  söyledi.

Öncelikli hedeflerinin kan davalarını bitirmek olduğunu da belirten Akba, “Olan sıkıntıların aşması  için izol aşiret olarak sağ duyulu davranıp  birlik beraberliğimizi korumak adına yapılması gerekenin her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu burada belirtmek isterim özellikle bölgemizin gerçeği olan kan davalarını  bitmesi için aşiret olarak büyük bir çaba sarf ediyoruz sarf etmeye de devam edeceğiz 

Türkiye genelinde üç milyona yakın İzollu var İzol aşireti menfaatleri doğrultusunda  top yekun birlikte hareket etmekteyiz  aramızdaki kan bağı çok güçlü onun için el birliği ile çözümsüz olan sorunlar çözüme kavuşturuyoruz. Çalışmalarımız arasında ihtiyacı olan akrabalarımız ve yakınlarımızın çocuklarına burs vermek eğitim öğretime destek olmak ve öğrencilerimize destek olmak” dedi.Aşiret olarak ülkede yaşanan sorunlardan rahatsız olduklarını da dile getiren Akba, “Ülkemizde var olan sorunlar aşiret olarak bizleri ciddi anlamda rahatsız etmektedir.buradan tüm yetkililere sesleniyoruz artık yeter yıllardır bölgemiz acılar  ve sıkıntılar içinde çok bedeller ödedi bölgemiz halkımız bunları  hak etmedi üzerimizde dolaşan kirli ellere karşı aşiret olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz.  Türkü, Kürdü ile Lazı ve Çerkezi aynı vatanın evlatları olduğumuz gibi bu vatan içinde yıllarca savaştık bu ülkemizin bizim bizden başka dostumuz yoktur,ne olduda  şuan Kürt ve Türk çatışması başlatmak istenilmektedir,açıkçası bizler İzol aşireti olarak bu tür şiddetler karşıyı sala tasvip etmiyoruz bunu herkes bilmeli bu kirli savaşın bitmesi için ve ülkemizin huzura refaha  kavuşması için her fedakarlığı yapmaya hazırız “ diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler