1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İzmir Valisi Toprak Diyarbakır standında
İzmir Valisi Toprak Diyarbakır standında

İzmir Valisi Toprak Diyarbakır standında

Diyarbakır, 05 Aralık 2013 tarihinde açılışı yapılan,08 Aralık 2013 tarihine kadar sürecek olan ve bu yıl 7.'si düzenlenen Travel Turkey İzmir 2013 Fuar ve Konferansı'na 4.kez katıldı.

A+A-

Diyarbakır, 05 Aralık 2013 tarihinde açılışı yapılan,08 Aralık 2013 tarihine kadar sürecek olan ve bu yıl 7.'si düzenlenen Travel Turkey İzmir 2013 Fuar ve Konferansı'na 4.kez katıldı.

DİYARBAKIR ESKİ VALİSİ TOPRAK DİYARBAKIR STANDINDA

Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ve İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleşen fuarda Diyarbakır standını, fuar açılışından sonra İzmir Valisi Mustafa Toprak ziyaret etti. Diyarbakır'ın çok zengin bir kültüre, tarihe ve doğal güzelliklere sahip olduğunu vurgulayan Toprak, bu tür organizasyonlara katılımın İllerin tanıtımı açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı. Diyarbakır'ın turizm alanındaki potansiyelini geliştirerek, ulusal ve uluslararası alanda tanıtımının sağlanmasının, Diyarbakır gibi kadim bir kentin dünya tarafından bilinmesine büyük vesile olacağını vurguladı.

ZİYARETÇİLERDEN DİYARBAKIR STANDINA YOĞUN İLGİ

Fuarın ilk gününde Diyarbakır standına katılımcılar ve ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdiler. Standı gezen ziyaretçiler, turizm işletmeleri, kültür ve inanç turizmi alanında faaliyet gösteren önemli tur operatörleri Diyarbakır´a yakın ilgi gösterdiler. Fuar süresince Diyarbakır'ın tanıtımının en iyi şekilde yapılması adına Diyarbakır Valiliği, stantta fuar katılımcılarına Türkçe ve İngilizce gezi rehberi, gezi haritası, broşür ve kitapçıklar ile tanıtıcı kitap, tanıtım filmi gibi tanıtım materyallerinin dağıtımını sağlayacak. Stantta davetlilere ve fuar katılımcılarına Diyarbakır'ın yöresel tatlardan pestil, sucuk, ceviz, badem ezmesi, Diyarbakır çöreği ve Diyarbakır kadayıfı ikram ederek tarihi ve kültürel zenginliğini tüm ziyaretçilere tanıtıldı.

Diyarbakır'ın fuarda iyi bir şekilde temsil edilmesi adına Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanlığı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Turizm İşletmeleri ve otellerin katılımıyla fuar etkinlikleri gerçekleştirecek. Diyarbakır'ı temsil için İzmir'de bulunan STK temsilcileri, "Bu fuarların kent turizmine büyük katkılar sağlayacağının kaçınılmaz bir gerçek olduğu, turizm potansiyeli artan kentimizin en iyi şekilde tanıtımı gerçekleştirilerek ilimize gelecek olan yerli ve yabancı turist sayısında önemli artışlar sağlayacağı aşikârdır" dedi.

İZMİR'DE 30 BİLBOARDDA DİYARBAKIR TANITILDI

Geçmiş yıllardan farklı olarak Diyarbakır adına İzmir'in farklı köşelerinde bulunan 30 adet billboarda Diyarbakır'ı tanıtıcı görseller yerleştirildi, ayrıca İzmir'in yerel televizyon kanallarında Diyarbakır Tanıtım Videoları yayınlatılarak daha geniş kitlelere ulaşıldı. Diyarbakır Standında yer alan Kadayıfçı Sıtkı Usta çalışanları tarafından Kadayıf imalatı yapılıp misafirlere ikram edildi, ayrıca Tanrıkulu bakırcılık tarafından bakır dövme işlemleri yapılarak misafirlere hediye edildi.

Fuar süresince gelen ziyaretçileri ve turizm şirketlerini Diyarbakır standında Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Eğil Kaymakamı Taner Bircan, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Tevfik Arıtürk ile Diyarbakır Cazibe Merkezi Koordinatörlüğü çalışanları karşılayıp tanıtım çalışmasını koordine edecek.

HABERE YORUM KAT