1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İzmir Fuarı'nda Diyarbakır'a büyük ilgi
İzmir Fuarı'nda Diyarbakır'a büyük ilgi

İzmir Fuarı'nda Diyarbakır'a büyük ilgi

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak İzmir'de düzenlenen Travel Turkey Turizm fuarını değerlendirerek, "Diyarbakır'a çok büyük ilgi gösterildi" dedi.

A+A-

İZMİR- iyaretçiler, turizm profesyonelleri ve İzmir'de faaliyet gösteren Diyarbakır dernekleri tarafından ziyaret edilen stantta Diyarbakır Valiliği tarafından basımı sağlanan gezi rehberi, broşör ve kitapçıklar ile Diyarbakır'a özgü yöresel tatlardan pestil, ceviz sucuğu, çörek, örgü peyniri, baden ezmesi gibi ürünlerin sunumu yapıldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Karadağ Sürdürülebilir Kalkınma ve Turizm Bakanı Predrag Sekulic, İzmir Valisi M.Cahit Kıraç, bir çok ilin valileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tarafından açılışı gerçekleştirilen fuarda Bakan Günay ve beraberindekiler açılış ve etkinliklerin sunumundan sonra fuarı dolaştılar.

Diyarbakır Standına Yoğun İlgi

İzmir Turizm Fuarında açılan Diyarbakır Standına fuarı ziyaret edenler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Fuarın son iki gününde birçok yerli ve yabancı ziyaretçi tarafından ziyaret edilen stantta Diyarbakır'a özgü yöresel tatlar ve Diyarbakır'ı tanıtan materyallerin sunumu yapıldı.

Diyarbakır'a Çok Büyük İlgi Gösterildi

Son dönemde turizm alanında yapılan yatırımlar ve tanıtım çalışmalarıyla gerek turizm profesyonelleri gerekse Diyarbakır'ı gezip görmek isteyenlerin sayısında önemli bir artış olduğuna değinen Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak "İlimiz adına son iki yılda katılım sağladığımız fuarlarda Diyarbakır'a karşı büyük bir ilginin olduğunu gözlemlemekteyiz. Fuarlarda bizim standı gören turizmciler ve halkımız standımıza gelerek Diyarbakır'ı bu gibi fuarlarda görmekten büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirmekteler. Diyarbakır olarak bu yıl yine önemli hazırlıklarla katılım sağladığımız İzmir Turizm fuarında bu ilgiyi yakından gördük" dedi.

EMİTT Turizm Fuarında Diyarbakır'da Yer Alacak

Diyarbakır'ın tanıtımı adına Valilik tarafından bir tanıtım stratejisi ışığında farklı tanıtım etkinlikleri olduğunu dile getiren Vali Mustafa Toprak Aralık ayında Ankara'da düzenlenecek

Kültür Turizmi Zirvesi ve İstanbul'da Ocak ayında düzenlenecek Dünya'nın en büyük 5. Turizm Fuarı olan EMİTT Turizm Fuarına Diyarbakır'ın çok özverili şekilde yürütülecek çalışmalarla yer alacağını bildirdi. (Emrullah Araz - İLKHA)