1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İzmir-Diyarbakır hattı zehir tacirleri
İzmir-Diyarbakır hattı zehir tacirleri

İzmir-Diyarbakır hattı zehir tacirleri

İzmir'de daha önce düzenlenen operasyonlarla çökertilen ve 416 kilo esrar ele geçirilen uyuşturucu şebekesinin yeniden faaliyete geçen 11 elemanı, polisin baskınıyla gözaltına alındı.

A+A-

İzmir- Diyarbakır hattında uyuşturucu ticareti yapan şebekeye yönelik daha önce 4 ayrı operasyon düzenleyen Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, bu baskınlarda toplam 416 kilo esrar ele geçirdi. Şebekenin 9 elemanı tutuklandı. Bu kişilere bağlı olarak yeniden faaliyet gösterilmeye başlandığı bilgisini alan polis harekete geçti. Ekiplerin araştırmalarının ardından zehir tacirlerinin kullandığı adresler tek tek saptandı. İzmir, Diyarbakır ve Bursa illerinde eş zamanlı yapılan baskınlarda toplam 11 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

TORBACILARA DA OPERASYON

Bu arada Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak satıcılarının yoğun olarak kullandığı 5 ayrı mahalledeki adreslere, özel hareket timlerinin de katıldığı ikinci bir operasyon düzenledi. 20 adrese yapılan baskınlarda eğitimli köpekler de kullanıldı. Buralardaki aramalarda da 3 kilo 34 gram esrar, 103 gram bonzai, 975 uyuşturucu hap ele geçirildi. Bu operasyonda da 4 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

HABERE YORUM KAT