1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İyem mi, Kolgu mu?
İyem mi, Kolgu mu?

İyem mi, Kolgu mu?

Yeni bir teknik direktörle yola devam etmek isteyen Diyarbakırspor'da öne çıkan adaylar Rafet İyem ve Deniz Kolgu. Bu iki isim arasında hafta sonuna kadar karar verilmesi bekleniyor.

A+A-

Yeni bir teknik direktörle yola devam etmek isteyen Diyarbakırspor'da öne çıkan adaylar Rafet İyem ve Deniz Kolgu. Bu iki isim arasında hafta sonuna kadar karar verilmesi bekleniyor.

İKİSİ DE GÖREVE HAZIR
Fehmi Çağlar'ın gönüllü olarak çalıştırdığı Diyarbakırspor'da teknik direktör arayışlarına sona geliniyor. Daha önce iki dönem Diyarbakırspor'u çalıştıran Rafet İyem ve Diyarbakırspor'un unutulmaz futbolcuları arasında yer alan Deniz Kolgu'nun ismi ağırlık kazanırken, bu hafta içinde yapılacak son görüşmelerle yeni teknik patronun belli olması bekleniyor. Her iki isim de Diyarbakırspor'un kendi hayatlarında özel bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek, maddi olarak hiçbir beklenti içine girmeden görev yapmaya hazır olduklarını dile getirdiler. İyem veya Kolgu'dan birinin teknik patronluğa getirilmesi halinde yardımcılarının da Diyarbakırspor'un eski futbolcularından seçileceği öğrenildi.
 
'GÖRÜŞMELER İYİ GEÇTİ'
Öte yandan kulübün borçlarının eritilmesi ve maddi destek sağlanması için bir süre Ankara ve İstanbul'da çalışma yapan Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği (DİPFUD) Başkanı Ramazan Kahramaner, kente döndü. Görüşmelerin faydalı geçtiğini belirten Kahramaner,”Eski yöneticiler, iş adamları ve futbolcularla görüştük. Kulübün durumunu, yapmak istediğimiz çalışmaları anlattık. Olumlu görüşmeler oldu. Kulübün maddi desteğe ihtiyacı var. Transferin önü açılırsa çok önemli bir aşama olacak. Bunun için herkesin fedakarlık yapması gerekiyor.
'KAPANIRSA KİMSEYE YARARI OLMAZ'
 Bu işin artık şakası yok. Kulüp kapanırsa ne kimse parasını alır, ne de eski başarılar,elde edilen etiketler ve ünvanlar da bununla beraber tarihe karışır. Diyarbakırspor'un borçları var ama bize göre en büyük sorun sahip çıkmamadır. Ortada koca bir mazi ve küsmüş olsa da büyük bir kitle var. Herkes bir yerden mücadele ederse çok şey değişebilir. Alacağı olan eski futbolcuların kolaylık sağlaması gerekiyor. Diyarbakırspor'un kapanmasının da ya da amatöre düşmesinin kimseye faydası olmaz. ” dedi.
Etiketler : ,