1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi
IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her sene düzenlenen “4.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresine” yapıldı. Kongrenin yapılması önemine dikkat çekildi.

A+A-

Ankara'da yapılan “4.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresine” Çok sayıda kişi ve konuşmacı katıldı.Kongreye Diyarbakır Tam kadro katıldı. Diyarbakır Çocuk hastalıkları Hastanesi,  Diyarbakır Doğum Hastanesi, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi baştabibi hastane yöneticileri,koordinatörleri ve Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Sait Avar katıldı.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi (DEAH) stant açtı. Stantta DEAH'ı tanıtan  broşür dağıtıldı. Stantta katılımcılar tarafından dikkat çekti.

Kurtoğlu,Kongreye Diyarbakır Tam kadro katıldı.

Kongreye katılan Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu şunları söyledi; “Büyük kongreye hastanelerimizin kalite koordinatörleri ve yöneticileri,Başhekimleri  katıldılar. Kongre uluslar arası standartlarda kaliteli hizmetin yürütülebilmesi için gerekli olan standartların kazandırılmasını  yönelik bir eğitimdir. Dolayısıyla yöneticilerimizin kaliteli eğitimleri bunun için önemsediğimiz için büyük hastanelerimizin yöneticileri koordinatörlerini tümünün katılımını sağladık-Bu amaçla gerçekleştirilen  “IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” hasta ve çalışan güvenliği ekseninde pratik uygulamaları içinde barındıracak şekilde tüm sağlık profesyonellerini bir araya getirecektir.” dedi.

Bu amaçla 02 – 04 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara ilinde gerçekleştirilen  “IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” nin önemine değinildi

-Sağlık Bakanlığı olarak son 10 yılda sağlık alanında ortaya konan paradigma değişikliği ve beraberinde yaşanan olumlu gelişmeler sağlık sistemimizde önemli başarılar elde edilmesini sağlamıştır.

-Bu paradigma değişikliğinin olduğu alanlardan biride hiç kuşkusuz kaliteli sağlık hizmeti sunumu ve hasta/çalışan güvenliğinin sağlanmasıdır.

-Bu amaçla sağlık kurumlarında sunulan hizmetin kalitesinin artırılması ve hasta-çalışan güvenliğinin sağlanması adına başta sağlık çalışanları olmak üzere sağlığın tüm paydaşlarını bir araya getiren Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri düzenlenmekte ve düzenlenen bu aktiviteler artık sağlık -Ülkemiz için kendi alanında verimli ve etkin bir bilgi paylaşım ortamı oluşturmayı hedefleyen bu kongreye sağlık çalışanları, sağlık yöneticileri, akademisyenler katılmıştır.

HABERE YORUM KAT