1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İtfaiye personeline yeni araç eğitimi
İtfaiye personeline yeni araç eğitimi

İtfaiye personeline yeni araç eğitimi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan İlçe İtfaiye Amirliği bünyesine katılan yeni yangın söndürme araçlarıyla ilgili, itfaiye personeline teknik eğitim verildi.

A+A-
Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Silvan İlçe İtfaiye Amirliği'ne gönderilen yangın söndürme araçları ile ilgili personele Diyarbakır Büyükşehir İtfaiyesi Daire Başkanlığı Eğitme ve İtfaiye Şefi Ahmet Bektaş tarafından eğitim verildi.
 
 
Bektaş, "Eğitimi verdiğimiz itfaiye araçlarımızı tam donanımlı ve son teknolojiye sahip yangın söndürme aracımızdır. Buradaki personelimizin daha sağlıklı ve yangın mahalline hakimiyet sağlanması açısın da personele teknik eğitim programı kapsamında vardiyalı çalışan personele yönelik eğitim düzenledik. Personele verilen eğitimler kısa süre tamamlanarak olası yangınlarda personelimiz tam donanımlı bir şekilde yangına müdahale edecektir. Bu imkanları bizlere sunan başta büyükşehir belediyesi eş başkanlarıma ve daire başkanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
 
 
(İHY-MP-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT