1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşverenlere “pankart”lı çağrı
İşverenlere “pankart”lı çağrı

İşverenlere “pankart”lı çağrı

Kentteki işsizliğin önüne geçebilmek içim daha önce İl Müftülülüğü ile yapmış oldukları ortak çalışmada Cuma hutbelerinde işverenlere ulaşmaya çalışan İŞ-KUR Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram, bu kez hazırlatmış olduğu dev pankartlarla işverenlere ça

A+A-
Diyarbakır'daki işsizliğin önüne geçmek için çeşitli projelere imza atan Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram, bu kez de işverenlere hazırlatmış olduğu pankartlarla seslendi. Bu kapsamda İş-Kur İl müdürlüğünün önüne dev bir pankart asıldı. Pankartta, “2 sigortalısı olan tüm işverenlerimiz; 3'üncü işçinizi İŞ-KUR'dan alın ücretlerini ve primlerini biz ödeyelim, Her yaştaki kadın iş isteyeni kurumumuz aracılığı ile işe alın, işveren primlerini biz ödeyelim, Diğer imkanlarımız için İŞ-KUR'a bekliyoruz” yazısı yer aldı.
 
'Programa dahil olun'
 
Konuya ilişkin gazetemize konuşan İş-Kur Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram, işsizliğe karşı başlatmış oldukları çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini söyledi. İstihdam çalışmalarına kurum olarak 2013 yılında hız verdiklerini vurgulayan Bayram, bütün meslek gruplarına iş başı eğitim programına dahil olmaları için çağrıda bulundu.  İki sigortalısı olan işyerinin bu eğitim programından faydalanmasını istediğini dile getiren İŞ-KUR Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram, “Biz kurum olarak işçinin hem sigortasını hem de maaşını veriyoruz” dedi.
 
'Çalışmalarımız devam edecek'
 
Göreve geldiğinden bu yana işbaşı eğitim programı kapsamında 150 dosyayı sonuçlandırdıklarını dile getiren Bayram, “Yeni müracaatlarla birlikte bekleyen dosyalarınız var ve onları da en kısa zamanda sonuçlandıracağız. Aralık ayında 4 bin kişiyi işe aldık. 2014 yılında da çalışmalarımız devam edecek. Yapacağımız çalışmalarla bu sayıyı daha da artıracağız” diye konuştu.
 
Öte yandan İŞ-KUR Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram daha önce de işsizliğin önüne geçmek için çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Bu kapsamda Diyarbakır İl Müftülüğü ile ortaklaşa yapmış oldukları çalışmalarda cuma hutbelerinde işverenlere İŞ-KUR'un sağlamış olduğu avantajlar anlatılmıştı.

HABERE YORUM KAT