1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İstediğim tüm transferler yapıldı
İstediğim tüm transferler yapıldı

İstediğim tüm transferler yapıldı

DİYARBAKIR- Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta şampiyonluk hesapları yapan Diyarbakırspor A.Ş'nin Teknik Direktörü Fethi Çokkeser, istediği tüm transferlerin yapıldığını belirterek, bundan sonra artık sorumluluğun teknik heyet ve futbolcularda olduğunu söyledi.

A+A-

Diyarbakır A.Ş. Teknik Direktörü Fethi Çokkeser, yapılan transferleri İHA muhabirine değerlendirdi.

Çokkeser, ”Taraftarımız rahat olsun. Onlara büyük başarılar yaşatacak, özlemlerini giderecek, güvenle takip edebilecekleri bir Diyarbakırspor geliyor” dedi.

Diyarbakırspor A.Ş, yeni sezon hazırlıklarına Kocaeli Kartepe'de başlarken, Teknik Direktör Fethi Çokkeser, önemli açıklamalarda bulundu. İstediği tüm transferlerin yapıldığını belirten Çokkeser, başarı için artık sözün kendisinde ve futbolcularda olduğunu söyledi.

Geçen sezon kaçan şampiyonluğa değinen Çokkeser, ”Geçen sezon 2. Lig'e çıkmamış olmamız hem şehir açısından hem de bu işe bu kadar yatırım yapan başkanımız Feyzi İlhanlı için kayıp oldu. Doğal olarak herkes üzülmüştür ama kimsenin üzüntüsü başkan kadar olamaz. Çünkü hiçbir yerden, hiçbir kurum ve kuruluştan destek alamamasına rağmen tek başına kendi cebinden harcadığı parayla kurduğu takımın şampiyon olmasını bekliyordu. İnsanlar manevi olarak üzüldüler, başkan ise hem maddi hem manevi açıdan kayıp yaşadı” diye konuştu.

Transferde ezber bozarak kaybedilen finalden hemen sonra çalışmalara başladıklarını anlatan Çokkeser, ”Menemen Belediyespor'la oynadığımız ve son dakikalarda yediğimiz golle 2. Lig'e çıkamadığımız final maçından sonra başkanımız Feyzi İlhanlı ile konuştuk. Kaçan şampiyonluktan dolayı büyük üzüntü yaşamasına rağmen gelecek için daha kararlıydı. Daha fazla hırslandığını gördüm.

Benimle devam etmek istediğini söyledi. Ben de yarım kalan işi tamamlamak adına kabul ettim. Transfer döneminde tek kelimeyle ezber bozduk. 2. Lig'i son anda kaybetmiş bir takım olmamıza rağmen transfere en erken başlayan takım olduk“ diye konuştu.
Başarı için her türlü ortamın sağlandığına dikkat çeken Çokkeser, bunun için çok çalışacaklarını söyledi.

Çokkeser, ”Sadece bu yılın değil, gelecek yılların da hesabını yaptık. Bu kadro inşallah 3-4 yılın iskeleti olacak. Buna olan inancım sonsuzdur. Başkan transferin dışında da çok güzel imkanlar sağladı. Gerek malzeme ve gerekse kamp yeri konusunda üst liglerdeki takımların sahip olmadığı imkanlarla çalışıyoruz. Başkan tüm bunların dışında bu yıl takıma fazla zaman ayıracağını, her zaman yanımızda olacağını söyledi.

Bir iş adamının bunu yapması çok kolay değil. Bu da başkanın bu işi ne derece sahiplendiğini gösteriyor. Bundan sonrası artık iş bize düşüyor. İyi transfer yapmak başarı için yetmez. Çok çalışacağız, takım ruhu yakalayacağız. Zaten bunun için sezon hazırlıklarına erken başladık. Kampta hem kondisyon depolayacağız hem özel maçlarla gücümüzü sınayacağız” şeklinde konuştu.


(HA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT