1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İşte Yeni Yönetim Listesi. İşte Detaylar
İşte Yeni Yönetim Listesi. İşte Detaylar

İşte Yeni Yönetim Listesi. İşte Detaylar

Diyarbakırspor'un olağanüstü genel kurulu yapıldı. 28 kişiden oluşan yeni yönetim daha sonra görev bölümü yapacak. Adnan Öktüren başkanlığındaki yönetimde eski yöneticilerin yanı sıra yeni isimler de var.

A+A-

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN KATILMAMASI TEPKİ ÇEKTİ

 Diyarbakırspor'un uzun süredir beklenen olağanüstü genel kurulu  yapılırken,beklenen ilgi gösterilmedi ve kongre sönük bir havada geçti. Vali,büyükşehir ve diğer belediyebaşkanları,milletvekilleri,bürokratlar ve üst düzey devlet görevlilerinden hiç kimsenin katılmadığı kongreye delegelerin de ilgisiz kalması üzüntü yarattı. 40.yılını geride bırakan Diyarbakırspor'a karşı ilgisiz ve duyarsız kalınması taraftarlar arasında tepki yaratırken,600 resmi delegeden ancak 150'sinin salonda hazır bulunması dikkat çekti.

Kongrede divan başkanlığını İbrahim Kardaş yaparken,açılış konuşmasını yapan Başkan Adnan Öktüren 28 Aralık 2007 tarihindeki kongrede verdikleri sözlerin arkasında olduklarını söyledi. 9 aylık dönemde Tarım Bakanı Dr. Mehdi Eker ve Vali Hüseyin Avni Mutlu ile bazı bağışlar dışında kimseden destek göremediklerini belirten Öktüren,"maddi ve manevi yöndeki desteklerinden dolayı sayın bakanımız ve valimize teşekkür ediyorum. Geçen kongrede verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Bu dönemde yönetici arkadaşlarımızın verdiği ve bizlerin sağladığı ekonomik kaynak kulübe borç olarak değil hibe şeklinde olmuştur. Bu olay Diyarbakırspor tarihinde belki de ilktir. Bir başka ilki ise tesisleşme konusunda yaptık. Kulübün 40 yıllık tarihinde ilk kez kalıcı gelir kaynakları ve tesisi olacak. Bu konuda 9 aydır yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlanma aşamasına gelmiştir. İnşallah Pazartesi günü gerekli imzaları atıp hayata geçireceğiz" dedi.

ÖKTÜREN :"FEDAKARLIK YAPAN YÖNETİCİLER VAR"

Şampiyonluk sözü vermediklerini ancak Süper Lig için iddialı olduklarını belirten Öktüren,maddi ve manevi anlamda fedakarlık yapan yöneticiler olduğunu,herkesin yönetime destek olması gerektiğini ifade etti.

Öktüren,"kulübü devralırken şartlar çok kötüydü. Kullanılamaz hale gelen kulüp binasını yeniden yapılmış gibi modern hale getirdik. Eski dönemlere ait borçlarla uğraştığımız için verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getiremedik ama bunların arkasındayız. FİFA'lık dosyaların bir bölümünü çözdük,bizim dönemimizde kulübün bir lira borcu yoktur. Gönül isterdi ki Diyarbakırspor'un kongreleri daha iyi havada geçsin ve bir tek değil birden çok liste yarışsın.

Kulübün sorunlarını dile getirdiğimiz için bizim hakkımızda "bunlar da her gün ağlıyor" diyenler var. Biz kendimiz için değil Diyarbakırspor için bunları istiyoruz. Şampiyonluk sözü vermiyoruz ama Süper Lig'e çıkmayacağız da demiyoruz. Diyarbakırspor her zaman başa güreşmiştir ve yine öyle olacaktır. Diyarbakır halkından yönetimimize gerekli desteği vermesini istiyoruz.

Geçen sezon Eskişehir'le oynadığımız Play-Off maçı öncesinde takım sahaya çıksın diye Abdurrahman Yakut büyük bir riskin altına girip şahsi çeklerini kullandı,Fuat Dengiz de ticari riskin altına girdi. Bu arkadaşlarımızın uğradığı mağduriyet halen giderilmiş değil.26 kişinin tamamından aynı verimi alamadık ama zamanlarının yanı sıra para verip hibe eden yöneticilerimiz var" şeklinde konuştu.

Adnan Öktüren başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor;

Adnan Öktüren,

Dr. Abdurrahman Yakut,

M.Fuat Dengiz,

Salih Akçadağ,

Hakan Buğdaycı,

Abdullah Atik,

Aziz Özkılıç,

Çetin Sümer,

Ahmet Tanaman,

Alper Akhan,

Piresim Bal,

Suat Önen,

Sedat Bayhan,

Halit Ensarioğlu,

Behçet Süleymanoğlu,

Murat Kıran,

Cengiz Aman,

Mustafa Kayhan,

Aydın İldiz,

Yavuz Aydın,

Semih Eser,

Sait Geçkil,

Ö.Serdar Çimen,

Yılmaz Doğan,

Tahsin Çimen,

Reşit Kurttekin,

Fatih Hillez,

Veysi Tercil Budak.

Bu arada Diyarbakırspor'un yeni yönetim kurulu üyelerinden Aydın İldiz ağabeyini kaybetmenin acısını yaşadı. Daha önce de Diyarbakırspor'da yöneticilik yapan  Aydın İldiz bu acı haberden dolayı kongreye katılamadı. İldiz'in ağabeyi Ahmet İldiz'in sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.