1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşte skandalın belgesi!
İşte skandalın belgesi!

İşte skandalın belgesi!

Diyarbakırlılara hakeret eden sözlerinin yer aldığı ifadeleri yayınlıyoruz.

A+A-
İşte açıklama işte belge
 
Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Habertürk Gazetesi'nde yayınlanan haberin asılsız olduğunu, Diyarbakırlılar halkını zan altında bırakacak sözleri söylemediğini iddia etti. Ancak müfettiş raporunda Kurtoğlu'nun ifadesinde “Diyarbakır Türkiye'nin hiçbir yerine benzemiyor. Hırsızlık ve terörün merkezi konumundadır. İstanbul ve Ankara gibi illerdeki hırsızlar Diyarbakır'dan gidiyor” sözleri yer aldı. İşte o ifadelerin yer aldığı belgeyi yayınlıyoruz.
 
Diyarbakır İli Kamu Hastaneler Birliği (DHKB) araç ihalesi ile ilgili bir gazetede çıkan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Kurum ve kişilerin hedef alındığı haberde yolsuzluk imasında bulunulsa da, soruşturmayı yürüten mülkiye başmüfettişi raporunda "Kamu zararı tespit edilmemiştir" denildi. Kurtoğlu: "Yolsuzluk musluğunu kapattığımız için birileri bize asılsız haberlerle karalamaya çalışıyor" dedi.
 
 
Son günlerde basına sıkça konu olan araç ihalesi ile ilgili bir gazetede çıkan son haberden ötürü Diyarbakır İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ilk ve son kez diyerek bir açıklama yaptı.
 Kurtoğlu şunları söyledi: "Rapor bir bütün olarak yazılmamıştır. Kamu zararı kısmı bilinçli bir şekilde yazılmayıp kurum ve şahısım hedef gösterilmiştir. Bizim kurumumuzda hemen her gün açık ihaleler yapılmaktadır. Her düşünceden, her fikirden insanlar rahatlıkla bu ihalelere iştirak edebilmektedirler. Şayet kanuni ve yasal perspektifte ihale şartlarını taşıyan herkes siyasi görüşleri ile değil, belgeleri ile müracaat ediyor. Biz burada bir ideoloji anlayışı içerisinde farklı görüş ve düşüncelere sahip kişilerin ihaleye girmelerini bloke edici bir eylem içerisinde değiliz. Üstelik bir bölgede bazı sıkıntıların olması o bölgedeki bütün insanların bu olayların ortağıymış gibi gösterilmesi son derece yanlıştır. Diyarbakır kadim bir bölgedir. Ancak gazete de yer alan ilgili haberde bizim ağzımızdan verilen bölümde bütün Diyarbakır halkını zan altında bırakıcı sözler yer almıştır. Bu son derece yanlıştır. Çünkü bende bu bölgenin bir insanıyım. Diyarbakır çocuğuyum. Memleketimi gazetede yer alan karalayıcı sözlerle lanse edecek değilim” dedi.
 
Doç Dr. Kurtoğlu, ilk ve son kez açıklama başlığıyla iddiaları yalanlarken, gece atılan bir maille gazetecileri açıklama için kahvaltılı basın toplantısına davet etti. Ancak, gazetelerde yayınlanan haberleri yalanlayan Kurtoğlu'nun ifadelerine diyarinsesi.org ulaştı. İşte Kurtoğlu'nun yalan dediği ifadeleri…
BELGE
 
belge1.jpg
 

HABERE YORUM KAT