1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İşte Arda Turan'ın yeni takımı
İşte Arda Turan'ın yeni takımı

İşte Arda Turan'ın yeni takımı

Arda Turan Fransız devi Paris Saint Germain'le el sıkıştı. Milli yıldız, Paris Saint Germain'in Katarlı sahibi Şeyh Nasır el-Khelaifi ile Madrid'de lüks bir restoranta yemek yerken yakalandı.

A+A-

Bu müthiş iddia İspanyol Gazeteci ve Cadena Cope'nin spor yapımcılarından Antonio Ruiz tarafından geldi. Ruiz'e göre PSG'nin sahibi Şeyh Nasır el-Khelaifi, Arda'yı takımda görmek için sezonun bitimine bir hafta kala başkan Madrid'e gelerek Arda ile başbaşa bir görüşme yaptı.
 
Burada Arda'nın Atletico Madrid'den kazandığı ücretin 3 katını milli futbolcuya teklif eden Şeyh Nasır el sıkışarak yemekten ayrıldı. Milli futbolcu, İspanyol ekibinde yıllık 3,7 milyon euro kazanıyordu. PSG'nin Arda'ya 10 milyon euroluk bir teklif yaptığı belirtildi...
 
Arda'nın Fransa ligine taşınması halinde PSG'den yaklaşık yıllık 4 milyon euronun üzerinde bir para kazanabileceği belirtiliyor. Milli futbolcunun ise bu teklife evet cevabı verdiği idda edildi.
 
İspanyol basınına göre Arda'ya gelen bu cazip teklif Türk oyuncunun kafasını karıştırdı. Atletico de Madrid'den ayrılma yollarını arayan Arda Turan bonservis bedeline takıldı. İspanya'da ucuza aldıkları futbolcuları fahiş bedeller ile bir başka kulüplere satmakla ünlenen Atletico de Madrid, PSG başkanı ile Arda arasındaki toplantıyı öğrenince bonservis bedeli olan 41 milyon euroyu Fransız kulübünden talep etti.
 
Bu rakamı çok bulan Şeyh Nasır el-Khelaifi İspanyol kulübünden indirim talep etti. Tarafların pazarlık içinde olduğu ve şuana kadar Atletico de Madrid'e en ciddi ve en iyi teklifi yapan takımın PSG olduğu belirtiliyor. Vatan

HABERE YORUM KAT